بازتاب نیوز

حمله و تیراندازی مهاجمان مسلح در شهر قلعه‌نو

٢٢ سرطان ١٣٩٨ روزنامه هشت صبح

۸صبح، هرات: شماری از طالبان مسلح با ورود به شهر «قلعه نو» مرکز ولایت بادغیس با نیروهای دولتی درگیر شدند. خبرنگاران محلی می‌گویند که طالبان هنگام ورود به داخل شهر قلعه نو دست‌کم سه سرباز را نیز هدف قرارداده و از پای در آورده‌اند.

ناصر امانی، خبرنگار محلی از ولایت بادغیس در گفت‌وگو با روزنامه‌ی ۸صبح می‌گوید که طالبان در یک هوتل در «چوک پسته» در یک‌صد متری فرماندهی پولیس وارد شده‌اند.

آقای امانی که در نزدیکی محل رویداد حضور دارد می‌گوید که هم اکنون صدای شلیک گلوله‌ از محل نزدیک هوتل به گوش می‌رسد و تمام بازار قلعه‌نو مسدود شده است. به گفته‌ی آقای امانی، بالگردهای ارتش به پرواز درآمده و نیروهای قطعه‌ی خاص امنیت ملی در محل حضور دارند.

در همین حال، نجیب‌الله دادفر، سخنگوی والی بادغیس در گفت‌وگو با روزنامه‌ی ۸صبح ضمن تایید این خبر گفته که هشت فرد مسلح حامل واسکت‌های انتحاری با دست داشتن سلاح سنگین و سبک وارد یک هوتل شده‌اند.

آقای دادفر اما می‌گوید که یک سرباز پولیس کشته شده و یک سرباز دیگر زخمی شده است. چوک پسته، در یکصد متری فرماندهی پولیس مرکز بادغیس قرار دارد.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله‌ی کشور در توییتر هم حمله‌ی طالبان به یک هتل در مرکز شهر قلعه نو را تایید کرده است.

در همین حال، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در اعلامیه‌ای گفته است که عاملان انتحاری افراد این گروه هستند که در نزدیکی فرماندهی پولیس بادغیس با پولیس درگیر شده‌اند.

این خبر تکمیل می‌شود.

لینک اصلی: https://8am.af/attacking-and-shooting-armed-assailants-in-the-castle-city/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading