بازتاب نیوز

نیروهای امنیت ملی مسوول جلب و جذب گروه داعش را در ولایت بغلان بازداشت کردند

٢٢ سرطان ١٣٩٨ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: نیروهای امنیت ملی با اجرای دو عملیات جداگانه و هدف‌مند، شماری از اعضای گروه طالبان و داعش را از مربوطات شهر پلخمری، مرکز ولایت بغلان، بازداشت کرده‌اند. ریاست عمومی امنیت ملی در خبرنامه‌ای گفته است که در میان بازداشت‌شده‌گان «عبدالجمیل، فرزند جمعه‌خان» مسوول جلب و جذب گروه داعش در ولسوالی‌های بغلان مرکزی و برکه ولایت بغلان شامل‌اند. این فرد از سوی امنیت ملی به ساخت‌وساز واسکت‌های انتحاری و ماین‌های کنار جاده‌ای متهم شناخته شده است.

ریاست امنیت ملی گفته است که در سال ۱۳۹۵ در خانه این مسوول جلب و جذب گروه داعش یک ماین انفجار کرده بود که در آن یک پسر و یکی از نزدیکانش کشته شده بودند. هم‌چنان در سال ۱۳۹۷ فیصل خواهرزاده عبدالجمیل که توسط خود او به گروه داعش جلب و جذب شده بود، در یکی از مساجد هرات عمل انتحاری را انجام داده است.

این ریاست گفته است که از خانه مسوول جلب و جذب گروه داعش در ولایت بغلان مواد مورد نیاز ساخت‌وساز وسایل نظامی به دست نیروهای امنیت ملی افتاده است.

هم‌چنان در یک عملیات دیگر نیروهای امنیت ملی در ولایت بغلان، سید مهراب‌الدین فرزند سید معراج‌الدین از اعضای مخفی گروه طالبان که دوکاندار نیز بوده است، بازداشت شده است. ریاست امنیت ملی گفته است که این فرد به دستور گروه طالبان ماین‌های مقناطیسی را در موترهای مردم جاسازی کرده و انفجار می‌داده است. او زمانی که قصد جاسازی و انتقال یک ماین را داشته است، شناسایی و بازداشت گردیده است.

لینک اصلی: https://8am.af/national-security-forces-isaf-arrested-isil-militants-in-baghlan-province/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading