بازتاب نیوز

طالبان مسلح بالای بازار قلعه نو مرکز بادغیس حمله کردند

٢٢ سرطان ١٣٩٨ رادیو اروپای آزاد

مجموعه

چند تن از مهاجمان مسلح وارد بازار قلعه نو مرکز ولایت بادغیس شده و با نیروهای امنیتی به درگیری مسلحانه پرداخته اند.

عبدالعزیز بیگ رئیس شورای ولایتی بادغیس امروز شنبه ۲۲ سرطان به رادیو آزادی می‌گوید که این رویداد حدود ساعت دوازد و نیم بعد از ظهر آغاز شده است.

او می‌گوید تا کنون شمار مهاجمان مسلح مشخص نیست.

او می‌گوید سه تن از نیروهای پولیس در این رویداد از سوی مهاجمان مسلح کشته شده‌اند.

شاهدان عینی به رادیو آزادی می‌گویند که مهاجمان به داخل یک رستورانت در مرکز شهر قلعه نو جابجا شده و از آنجا با نیروهای امنیتی افغان می‌جنگند.

محمد ناصر امانی یکی از شاهدان عینی به رادیو آزادی می‌گوید باشندگان قلعه نو در ترس و سراسیمگی قرار دارند و برخی دکانداران از ترس این حملات دروازه‌های دکان‌های شان را باز نگهداشته و از محل فرار کرده‌اند.

در این حال عبدالغفور ملکزی والی بادغیس در تماس تیلیفونی به رادیو آزادی گفت که راپورها از قبل موجود بودند که مهاجمین مسلح وارد قلعۀ نو شده‌اند.

آقای ملکزی گفت که هدف مهاجمین از بین بردن وی بوده است.

والی بادغیس شمار مهاجمان را چهار تن گفت و افزود که یک مهاجم کشته، یک تن دستگیر و دو تن دیگر به درگیری از یک هوتل با نیروهای افغان ادامه داده اند.

عبدالغفور ملکزی گفت در این درگیری تا اکنون سه پولیس کشته و دو تن دیگر زخمی شده‌اند.

اما عبدالطیف روستایی رئیس شفاخانه دولتی بادغیس به رادیو آزادی گفت که در این درگیری تا کنون سه پولیس کشته و ۱۶ تن زخمی شده اند که در میان زخمی‌ها ده نیروی امنیتی و ۶ فرد ملکی به شمول یک زن و دو طفل شامل اند.

از سوی هم قاری یوسف احمدی یکی از سخنگویان طالبان مسئولیت این رویداد را به عهده گرفته و ادعا کرده است که مهاجمان انتحاری وارد بازار قلعه نو شده‌اند.

این رویداد در حالی صورت می‌گیرد که ظهر روز گذشته باشندگان بادغیس همراه با فعالین مدنی و برخی از اعضای شورای ولایتی در مقابل ساختمان این ولایت دست به تظاهرات زدند و خواهان برکناری والی این ولایت از سوی رئیس جمهور افغانستان شدند.

معترضین والی این ولایت را به ضعف مدیریتی متهم کرده گفته اند که با آمدن او به عنوان والی مشکلات امنیتی و فساد اداری افزایش یافته و نود درصد جغرافیای بادغیس به کنترول طالبان درآمده است.

تازه شود

لینک اصلی: https://da.azadiradio.com/a/30053607.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از رادیو اروپای آزاد

آخرین خبر ها:

Loading