بازتاب نیوز

بسته بودن فضای هوایی پاکستان ۲۷ میلیون دالر اداره هوانوردی ملکی ضرر رسانده

٢٢ سرطان ١٣٩٨ خبرگزاری بخدی

 

اداره هوانوردی ملکی افغانستان اعلام کرده است که بسته بودن فضای هوایی پاکستان بر روی پرواز های عبوری افغانستان  ۲۷ میلیون دالر به عواید این اداره ضرر رسانده است.

محمد قاسم وفایی زاده، رییس اداره هوانوردی ملکی که امروز (شنبه ۲۲ سرطان) در یک نشست خبری در کابل صحبت می کرد، افزود که بخش شرقی فضای پاکستان به روی تمامی پرواز ها به خصوص پرواز های عبوری افغانستان بسته بوده و تا اکنون باز نشده است.

به گفته آقای وفایی زاده این بسته ماندن راه علاوه ایجاد مشکلات برای شهروندان کشور ضرر زیادی به عواید این اداره وارد کرده است.

وفایی زاده افزود که شهروندان کشور ناگزیر اند که تا مسیرهای دو ساعته را در شش ساعت طی کنند.

او همچنان از اقدامات برای گشایش مسیر های بدیل خبر داد و افزود که در این قسمت توجه بیشتر خواهد شد از به میان مشکلات در آینده جلوگیری شود.

فضای شرقی پاکستان از چهار ماه به این سو به روی پرواز های عبوری افغانستان بسته است.

در ماه حوت سال گذشته و یک روز پس از حمله جنگنده های هندی بر مواضع گروه تندرو (جیش محمد) پاکستان بخش شرقی خود را به روی پرواز های خارجی بست.

این گفته های آقای وفایی زاده در حالی بیان می شود که مقام های پاکستانی در دیدار با همتایان افغان خود وعده داده اند فضایش را به روی پروازهای افغانستان باز می کند، اما تاکنون این کار انجام نشده است.

خبرگزاری بخدی

لینک اصلی: https://bokhdinews.af/%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D9%86-%D9%81%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%88%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%BE%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%DB%B2%DB%B7-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری بخدی

آخرین خبر ها:

Loading