بازتاب نیوز

مسؤول جلب و جذب داعش در بغلان بازداشت شد

٢٢ سرطان ١٣٩٨ خبرگزاری افق

نیروهای امنیت ملی با اجرای دو عملیات جداگانه، شماری از اعضای طالبان و داعش، از جمله مسؤول جلب و جذب داعش را در ولایت بغلان بازداشت کردند.

بربنیاد خبرنامه ریاست عمومی امنیت ملی که امروز (شنبه، ۲۲ سرطان) منتشر شده، عبدالجمیل فرزند مولانا جمعه‌خان؛ مسؤول جلب و جذب گروه تروریستی داعش در والسوالی‌های بغلان مرکزی و برکه ولایت بغلان از مربوطات شهر پلخمری بازداشت شده‌است.

در خبرنامه ریاست امنیت ملی، آمده‌است که این فرد از سوی امنیت ملی به ساخت وساز واسکت‌های انتحاری و ماین‌های کنار جاده‌ای متهم شده‌است.

همچنین براساس این خبرنامه، ریاست امنیت ملی گفته‌است که در سال ۱۳۹۵ در خانه این مسؤول جلب و جذب گروه داعش یک ماین انفجار کرده‌بود که در آن یک پسر و یکی از نزدیکانش کشته شده‌بودند. علاوه بر این در سال ۱۳۹۷ فیصل؛ خواهرزاده عبدالجمیل که توسط خود او به گروه داعش پیوسته‌بود، در یکی از مساجد شهر هرات حمله انتحاری انجام داده‌بود.

به‌نقل از خبرنامه ریاست امنیت ملی، از خانه مسؤول جلب و جذب گروه داعش در ولایت بغلان مواد مورد نیاز برای ساخت وسایل نظامی به‌دست آمده‌است.

در خبرنامه ریاست امنیت ملی آمده‌است که در یک عملیات دیگر این نیروها در ولایت بغلان، سید مهراب‌الدین فرزند سید معراج‌الدین؛ از اعضای مخفی گروه طالبان که دکاندار بوده‌، بازداشت شده‌است.

ریاست امنیت ملی گفته‌است که این فرد به‌دستور گروه طالبان ماین‌های مقناطیسی را در موترهای مردم جابه‌جا می‌کرده و انفجار می‌داده‌است.

لینک اصلی: https://ufuqnews.com/archives/116445

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading