بازتاب نیوز

نزدیک به پنجاه تن به اتهام هم‌کاری با طالبان بازداشت شدند

٢٢ سرطان ١٣٩٨ طلوع نیوز

نیروهای امنیت ملی، در چند عملیات جداگانه در ولایت‌های کابل، هلمند و کندهار نزدیک به پنجاه تن را به اتهام هم‌کاری با طالبان و دست داشتن در فعالیت‌های هراس‌افگنانه، بازداشت کرده‌اند.

ریاست عمومی امنیت ملی، می‌گوید بسیاری از این افراد در عملیات‌های شبانه در این ولایت‌ها بازداشت شده‌اند.

از این میان، شماری از این افراد در یک عملیات نیروهای امنیت ملی که شب‌گذشته (جمعه، ۲۱سرطان) در روستای بختیاران ولسوالی ده سبز کابل انجام شد، بازداشت شده‌اند.

در همین حال، مقام‌ها در ولایت کندهار می‌گویند که بیش از چهل تن از این افراد هنگامی به دام نیروهای امنیتی افتادند که می‌خواستند از آن سوی خط دیورند به کندهار و هلمند بیایند.

حیات‌الله حیات، والی کندهار در این باره گفت: در میان این گروه چهل نفری، افرادی از ولایت‌های مختلف - کندهار، ارزگان، هلمند، زابل، غزنی، بادغیس، هرات، جوزجان، پکتیا و میدان وردک - شامل می‌باشند و این افراد در تحقیقات ابتدایی از جرایم انجام دادۀ شان اعتراف کرده‌اند و به چنگال قانون سپرده شدند.»

جنرال برکت الله سمکنی، رییس امنیت ملی کندهار نیز افزود: «ما افرادی را باداشت نموده‌ایم که اصلأ با جنگ‌های کندهار ارتباط ندارند. مثلأ فردی است که می‌گوید من معاون استخبارات بلخ هستم؛ که اصلأ در ذهن ما نبود، برای ما صرف اطلاع داده شده بود که شخص تخریب کار طرف تان میاید.»

باشنده‌گان کشور، از راه اندازی عملیات شبانه برای بازداشت هراس‌افگنان و اعضای گروه طالبان استقبال می‌کنند.

ذبیح‌الله، باشندۀ روستای بختیاران ولسوالی ده سبز اظهار داشت: «ما همرای نیروهای امنیتی ما همکار هستیم. و ما از فعالیت‌های شان قدردانی می‌کنیم؛ بخاطری‌که نتیجۀ زحمات نیروهای امنیتتی است که ما آسوده هستیم.»

غلام رضا، باشندۀ کندهار نیز بیان داشت: «خواهش ما از نهادهای عدلی و قضایی این است که طبق قانون افغانستان با جدیت خاص و با صداقت وظیفۀ خودرا اجرا کند و دنبال پول، رشوت و واسطه بازی نگردد. و باید تلاش کنند چیزی که در قانون جزای افغانستان ذکر شده است، باید برای مردم عملی سازند و بالای تروریستان عملی کنند.»

در یک ماه اخیر، در حدود هشتاد تن در ولایت کندهار، در پیوند به همکاری با گروه‌های هراس‌افگن بازداشت شده‌اند. با این حال، در این مدت، بخش‌هایی از این ولایت، گواه خشونت‌ها نیز بوده اند.

لینک اصلی: https://www.tolonews.com/index.php/fa/afghanistan/%D9%86%D8%B2%D8%AF%DB%8C%DA%A9-%D8%A8%D9%87-%D9%BE%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%87-%D8%AA%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%AA%D9%87%D8%A7%D9%85-%D9%87%D9%85%E2%80%8C%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D8%B4%D8%AF%D9%86%D8%AF

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از طلوع نیوز

آخرین خبر ها:

Loading