بازتاب نیوز

افزایش شش فیصدی ورود مهاجرین غیر قانونی به اتحادیه اروپا

٢٢ سرطان ١٣٩٨ خبرگزاری آریانا نیوز

آریانانیوز: اکثر مهاجرین غیر قانونی مانند ماه های گذشته از طریق شرق مدیترانه به اتحادیه اروپا وارد شده اند…

چنانچه آژانس حفاظت از سرحدات اتحادیه اروپا فرانتکس در وارسا پایتخت پولند اعلام کرد، ورود غیر قانونی مهاجرین از مسیر مرکزی بحیره مدیترانه با ۸۳۰۰ مورد نسبت به ماه می امسال، شش فیصد افزایش را نشان می دهد. بنا بر این معلومات در مجموع رقم مهاجرین غیرقانونی در نیمه اول سال روان در اتحادیه اروپا با بیش از ۴۰ هزار مورد ثبت شده نسبت به زمان مشابه سال ۲۰۱۸ تقریبا یک سوم کاهش داشته است.

اکثر مهاجرین غیر قانونی مانند ماه های گذشته از طریق شرق مدیترانه به اتحادیه اروپا وارد شده اند. بر اساس معلومات فرانتکس در ماه جون ۴۰۰۰ مورد مهاجرین در این مسیر ثبت و راجستر شده اند. در ماه جنیوری این رقم حدود ۲۱۵۰۰ تن بود. بنا بر آمار آژانس حفاظت از سرحدات اتحادیه اروپا این رقم ۱۶ فیصد نسبت به سال گذشته کمتر بوده است. یک چهارم مهاجرین ای که از این مسیر عبور می کنند از افغانستان آمده اند.

به گزارش آژانس حفاظت از سرحدات اتحادیه اروپا (فرانتکس) در ماه جون حدود ۲۳۵۰ مهاجر از مسیر غربی بحیره مدیترانه به هسپانیا وارد شده اند. به گفته فرانتکس این تعداد نسبت به ماه پیش از آن تقریبا دوبرابر بوده است. آمار سالانه فعلی با بیش از ۱۰۳۰۰ مهاجر حدود یک سوم کاهش را نسبت به زمان مشابه سال گذشته عیسوی نشان می دهد. اکثر مهاجرین از این مسیر از مراکش، مالی، گینه و الجزایر آمده اند.

در مسیر مرکزی بحیره مدیترانه میان لیبیا و ایتالیا با ورود ۱۱۵۰ مهاجر راجستر شده غیر قانونی در ماه می تغییراتی وجود نداشته است. حکومت روم سیاست سخت‌گیرانه ضد مهاجرت را در پیش گرفته است. آمار سالانه فعلی با شمار ۳۲۰۰ مورد در مقایسه با سال ۲۰۱۸ عیسوی ۸۳ فیصد کاهش داشته است. اکثر مهاجرین این مسیر از تونس، پاکستان و الجزایر آمده اند.

لینک اصلی: https://ariananews.co/all-news/%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7.html/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آریانا نیوز

آخرین خبر ها:

Loading