بازتاب نیوز

خلیل‌زاد: امریکا تصمیم ندارد از افغانستان فرار کند

٢٢ سرطان ١٣٩٨ خبرنامه

نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان می‌گوید که امریکا تصمیم ندارد با این کشور قطع رابطه کرده و فرار کند؛ بلکه می‌خواهند یک میراث خوب در افغانستان برجای بگذارد.

زلمی خلیلزاد که در یک سخنرانی ویدیویی از قطر با مخاطبانش در دانشگاه جورج تاون واشنگتن سخن گفته، خاطرنشان کرده است: “ما می خواهیم یک میراث خوب در این‌جا(افغانستان) به جا بگذاریم. ما در پی بریدن و فرار کردن نیستیم. ما در تلاش توافق خروج نیستیم. ما می خواهیم یک توافقنامه صلح داشته باشیم. و همچنان ما می‌خواهیم روابط و شراکت درازمدت با افغانستان داشته باشیم.”

به گزارش تلویزیون یک، آلیس ویلز، سرپرست معاونت وزارت خارجه امریکا برای آسیای جنوبی و مرکزی نیز در این نشست گفته است که اگر حقوق زنان افغانستان در نتیجه مذاکرات صلح محدود و رد شود و این بخش جامعه به چشم طبقه دوم دیده شوند، دولت افغانستان نباید انتظار کمک جامعه جهانی را داشته باشد.

در این نشست غزال حارث، معاون پروفیسور بخش قانون در دانشگاه امریکایی افغانستان نیز در یک تماس ویدئویی از کابل گفت، طالبان باید تضمین بدهند که حقوق زنان و اقلیت‌ها که در قانون اساسی کشور تامین شده است، حفظ می‌شود.

اما اصیلا وردک، یکی از شرکت‌کنندگان نشست اخیر بین‌الافغانی در قطر تأکید کرده که ظاهرا طالبان تغییر کرده و دیدگاه‌شان در مورد زنان مدرن شده است، اما افزوده که با این هم، خطوط اساسی طالبان تا هنوز تغییر نکرده و باید یک اطمینان جدی میان دو طرف به وجود بیاید.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2019/07/13/khalilzad-us-does-not-want-to-flee-from-afghanistan/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading