بازتاب نیوز

مسئول جلب و جذب گروه داعش و سه تروریست دیگر در بغلان بازداشت شدند

٢٢ سرطان ١٣٩٨ خبرگزاری بخدی

اداره عمومی امنیت ملی کشور اعلام کرد که طی عملیات ماموران این اداره در مربوطات شهر پلخمری، مرکز ولایت بغلان یک مسئول گروه داعش و سه تروریست دیگر بازداشت شده اند.

این اداره امروز شنبه (۲۲ سرطان) با نشر خبرنامه ای گفته است که در جمع بازداشت شده گان اسامی عبدالجمیل فرزند مولانا جمعه خان مسؤل جلب وجذب گروه تروریستی داعش در ولسوالی های بغلان مرکزی و برکه ولایت بغلان بوده است.

در خبرنامه آمده است که این فرد در ساخت و ساز واسکت های انتحاری و ماین های کنار جاده یی سهم فعال داشته است

خبرنامه افزوده که در سال ۱۳۹۵ درمنزل این فرد یک حلقه ماین خود ساخته انفجار نموده که از اثر آن پسر و یکتن از وابسته گانش از بین رفتند.

همچنان گفته شده در سال ۱۳۹۷ خواهرزاده او به اسم فیصل به گروه داعش جذب و در یکی از مساجد شهر هرات عمل انتحار را انجام داده بود.

براساس خبرنامه، از منزل فرد بازداشت شده یک مقدار مواد ساخت وساز ماین و وسایل نظامی بدست نیروهای عملیاتی ریاست عمومی امینت ملی افتاده است.

همچنان در یک عملیات دیگر ماموران امنیت ملی سید مهراب الدین عضو مخفی گروه تروریستی طالبان که به دستور آن گروه ماین های مقناطسی را در وسایط هموطنان جاسازی و انفجار می داد، حین که می خواست یک حلقه ماین مقناطسی را انتقال و جاسازی نماید ، شناسایی و بازداشت شده است.

خبرگزاری بخدی

لینک اصلی: https://bokhdinews.af/%D9%85%D8%B3%D8%A6%D9%88%D9%84-%D8%AC%D9%84%D8%A8-%D9%88-%D8%AC%D8%B0%D8%A8-%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%B9%D8%B4-%D9%88-%D8%B3%D9%87-%D8%AA%D8%B1%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%AF/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری بخدی

آخرین خبر ها:

Loading