بازتاب نیوز

ارگ: طالبان متعهد به قطعنامه نشست بین‌الافغانی قطر نیست

٢٣ سرطان ١٣٩٨ خبرنامه

ارگ ریاست جمهوری در واکنش به حمله مهاجمان انتحاری بر یک هوتل در بادغیس می گوید طالبان در قطعنامه نشست دو روزه بین‌الافغانی قطر تعهد کرده بود که از صدمه رسانیدن به اهداف ملکی و تاسیسات عام المنفعه و مؤسسات تعلیمی و تحصیلی دست می کشد و تلفات ملکی را به صفر می رساند، اما حمله بادغیس نشان داد که آنان هنوز هم از کشتار مردم بی گناه دست بردار نیستند.

ارگ ریاست جمهوری شب گذشته(۲۲سرطان) در یک خبرنامه گفته است، طالبان به ادامه جنایات و ایجاد وحشت و دهشت اش، با انجام حمله تروریستی در یکی از هوتل ها در حوزه اول شهر قلعه نو، مرکز ولایت بادغیس، شماری از مردمان را کشته و زخمی کرد.

ارگ ریاست جمهوری ضمن محکوم کردن این حمله، به مسئولین مربوط هدایت داده تا در زمینه کمک به خانواده های قربانیان و مداوای مجروحین، از تمام امکانات استفاده نمایند.

این در حالی است که به گفته وزارت دفاع، بعد از ظهر روز گذشته پنج انتحار کننده در یک هوتل در شهر «قلعه نو»، مرکز بادغیس موضع گرفته بودند و با نیروهای دولتی به درگیری پرداختند که سر انجام سه تن شان کشته و دو تن‌ دیگرشان بازداشت شدند.

در این حمله چهار نظامی و غیر نظامی کشته و ۲۰ تن دیگر زخمی شده اند.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2019/07/14/arg-taliban-arent-committed-to-resolution-of-qatar-intra-afghan-dialogue/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading