بازتاب نیوز

بریتانیا و کانادا ائتلاف بین‌المللی آزادی رسانه راه اندازی کردند

٢٣ سرطان ١٣٩٨ خبرگزاری افق

وزیران خارجه انگلیس و کانادا از راه‌اندازی ائتلاف بین‌المللی آزادی رسانه برای رسیدگی به حملاتی علیه روزنامه‌نگاران و قرار دادن آنها در کانون توجه خبر دادند.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این بیانیه در پی برگزاری نشست جهانی آزادی رسانه در لندن منتشر شد که به میزبانی مشترک جرمی هانت، وزیر خارجه انگلیس و کریستیا فریلند، وزیر خارجه کانادا بود.

در این بیانیه آمده است: این ائتلاف توسط دولت‌هایی تشکیل خواهد شد که پایبند به تعهدی می‌شوند تا زمانی که آزادی رسانه در معرض خطر قرار گرفت وارد عمل شوند و سردمدار حفظ آن در جهان باشند. لیست دولت‌های مشارکت‌کننده در این ائتلاف سپتامبر در جلسه مجمع عمومی سازمان ملل اعلام می‌شود.

کنفرانس جهانی آزادی رسانه سالانه برگزار می‌شود و کانادا در ۲۰۲۰ میزبان بعدی است. جرمی هانت در این بیانیه تاکید کرد: خوش‌وقت هستم که این دولت‌ها به اقدام قاطع و همکاری به عنوان یک جامعه بین‌المللی و ایجاد جو ایمن‌تر برای روزنامه‌نگاران در سراسر جهان متعهد می‌شوند. این ائتلاف جدید با تاباندن نوری به سوی حملاتی که روزنامه‌نگاران را هدف می‌گیرد، برای تغییر محاسبات سیاسی و افزایش فشار بر کسانی است که آزادی رسانه را نقض می‌کنند، اقدام خواهد کرد.

کنفرانس آزادی رسانه، رهبران جهان، کارشناسان حوزه رسانه، روزنامه‌نگاران، جامعه مدنی و چهره‌های آکادمیک را گردهم جمع می‌کند. با این حال وزارت خارجه انگلیس اجازه حضور به خبرگزاری اسپوتنیک و شبکه راشا تودی روسیه را نداد و در توجیه آن به “نقش فعال آنها در اشاعه ضد اطلاعات” اشاره کرد.

لینک اصلی: https://ufuqnews.com/archives/116483

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading