بازتاب نیوز

نشست بین الافغانی صلح قطر برای افغانستان مهم بود

٢٣ سرطان ١٣٩٨ پاسبانان

کابل- افغانستان (گ.ر.پ):

خبرنگار: عمران خراسانی

حمد الله محب مشاور شورای امنیت ملی کشور می گوید که نشست و گفت و گوها در مورد صلح میان شهروندان افغانستان در هر جا و زمان مفید و مهم است. وی در دیدار با سفیر جرمنی گفته است که نشست پسین قطره با وجود برخی ملاحظات آغاز خوب برای تأمین صلح در کشور بوده میتواند. آقای محب در دیدار با پیتر پراگل، سفیر جرمنی در کابل می گوید: «ما مدیون تلاش های موسسه برغاف هستیم که در برگزاری نشست دوحه همکاری کرده و فرصت آن را مساعت کرد تا نظریات، گفت و گوها و پیشنهادهای دو طرف پیرامون صلح میان شهروندان افغانستان در میان گذاشته شود.»

در این دیدار آقای محب و سفیر جرمین در کابل روی نشست بعدی بین الافغانی میان طالبان و حکومت افغانستان صحبت کرده و تأکید ورزیدند که روند بعدی نیز در هماهنگی با حکومت افغانستان به پیش خواهد رفت. در همین حال گزارش ها میرساند که قرار است دور دوم نشست بین الافغانی میان طالبان و چهره های از حکومت و مردم افغانستان تا یک ماه دیگر برگزار گردد. با این همه سفیر جرمنی گفته است که کشورش از روند صلح افغانستان پشتیبانی میکند و به تلاش های شان برای تأمین صلح در افغانستان ادامه خواهند داد.

The post نشست بین الافغانی صلح قطر برای افغانستان مهم بود appeared first on Pasbanan.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/intra-afghan-meeting-in-qatari-between-taliban-and-afghan-figures-was-important/?utm_source=rss

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading