بازتاب نیوز

بی برقی های کابل آغاز شد

٢٣ سرطان ١٣٩٨ خبرگزاری خاورمیانه

به دلیل بی کفایتی شرکت برشنا و دولت افغانستان، روند قطع شدن برق در پایتخت افغانستان دوباره آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، شرکت برشنا اعلام کرده است که به دلیل گرمای هوا، مصرف برق در کابل بالا رفته و این شرکت توانایی تامین آن را ندارد.

در خبرنامه امروز (23سرطان) شرکت برشنا آمده است که «کابل برشنا و مرکز توزیع و کنترول انرژی برق افغانستان، به هدف توزیع عادلانه برق و حفاظت از تاسیسات برق، ناگزیر پرچاوی های وقفه یی را از طرف صبح و شام در تمام ساحات تطبیق می نماید».

به اساس معلومات خبرنامه، هم اکنون کابل به ۴۳۰ میگاوات انرژی برق ضرورت دارد؛ اما انرژی موجود ۳۶۴ میگاوات فی ساعت می باشد که از این میان ۲۴۲ میگاوات برق وارداتی، ۱۰۰ میگاوات برق تولیدی بند نغلو و ۲۲ میگاوات برق از بند سروبی تامین می شود.

شرکت برشنا می گوید که دستگاه تولیدی ماهیپر که بیش از پنجاه میگاوات تولید داشت به دلیل کم شدن آب دریای کابل هم اکنون تولید ندارد.

این در حالی است که در فصل زمستان نیز شرکت برشنا به دلیل بی کفایتی و عدم مدیریت لازم توانایی تامین برق در کابل را ندارد.

در عین حال، شرکت برشنا پروژه برق آفتابی بدون ذخیره گاه را با هزینه 39میلیون دالر با «آب و تاب» فراوان تبلیغ کرده و کارکرد مهمی برای خود می داند؛ در حالی که در صدمین سال استقلال کشور موفق نشده است برق پایتخت را منظم بسازد.

خبرهای مرتبط:

برق آفتابی برای مردم قندهار

برشنا، بی کفایت ترین اداره افغانستان

لینک اصلی: https://middleeastpress.com/slideshow/%D8%A8%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%82%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%A8%D9%84-%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D8%B4%D8%AF/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری خاورمیانه

آخرین خبر ها:

Loading