بازتاب نیوز

وزرات دفاع امریکا در 6 ماه پسین 3 هزار غیر نظامی افغان قربانی شدند

٢٣ سرطان ١٣٩٨ پاسبانان

کابل- افغانستان (گ.ر.پ):

خبرنگار: لطیفه ساحل

پنتاگون می گوید که در شش ماه پسین در افغانستان، خشونت های گروه های مخالف مسلح دولت و هراس افگنان دست کم 3 هزار غیر نظامی قربانی شده اند. در گزارش تازه پنتاگون در مورد تلفات غیر نظامی در افغانستان نگاشته شده است: « ۳۲۰۰ غیرنظامی در افغانستان در 6 ماه گذشته جان باخته و یا هم زخمی شده ‌اند. در این مدت دست کم 6 سرباز خارجی کشته شده و 55 سرباز دیگر نیز زخمی شده اند. در آمار شش ماهه از دسامبر ۲۰۱۸ تا می ۲۰۱۹ تعداد ۳۱۶۳ غیرنظامی جان باخته و یا زخمی شده ‌اند که در این بین آمار زخمی‌ها ۲۲۱۳ نفر و جان باختگان نیز ۹۵۰ نفر به ثبت رسیده است.»

پنتاگون افزوده است که عامل بیش از ۸۰ درصد این تلفات طالبان و داعش هستند. این در حالیست که هم اکنون درگیری ها میان نیروهای امنیتی افغانستان و گروه طالبان در شمال کشور افزایش یافته است، چنانچه در تازه ترین مورد، حمله طالبان بر یکی از ولسوالی های فاریاب تلفات سنگینی را به نیروهای امنیتی کشور وارد کرده است. درکنار آن راه اندازی خونین ترین حمله های هراس افگنانه از سوی مخالفان مسلح در مناطق ملکی سبب شده تا آمار این تلفات بیشتر از پیش افزایش یابد.

The post وزرات دفاع امریکا در 6 ماه پسین 3 هزار غیر نظامی افغان قربانی شدند appeared first on Pasbanan.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/pentagon-in-the-past-six-months-at-least-3000-afghan-civilians-have-been-sacrificed/?utm_source=rss

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading