بازتاب نیوز

افشاگری تکان دهنده در پیوند به کشتن مسلمانان با عواید حج

٢٣ سرطان ١٣٩٨ خبرگزاری آریانا نیوز

آریانانیوز: مفتی اعظم لیبیا فتوایی صادر کرده که در آن گفته شده است: پولی که حاجیان می پردازند، برای کشتن دیگر مسلمانان به مصرف می رسد…

صادق الغاریانی، مفتی اعظم لیبیا فتوایی صادر کرده که در آن گفته شده است: پولی که حاجیان به سعودی می پردازند، حکومت این کشور آن را برای انجام جرایم(کشتن) علیه دیگر مسلمانان به مصرف می رساند.

در این فتوا اضافه شده که آن کسانی که قبلا حج فرض یا عمره را انجام داده اند و می خواهند دوباره به حج بروند: ثواب نمی کنند، بلکه گناه کار می شوند .

قبل از این یوسف القرضاوی، مفتی مشهور مصری نیز فتوایی صادر کرده و از مسلمانان جهان خواسته که به حج نروند چون الله پاک به حج شما ضرورتی ندارد. مسوولیت اصلی که به شما سپرده شده کمک به دیگر بندگانش می باشد . وی نیز به مصرف این پول در این جنگ ها اشاره کرده و افزود: پولی که مقامات سعودی از طریق حج به دست می آورند، برای کمک به مسلمانان جهان نه، بلکه برای کشتار شان و بی خانمان ساختن شان به مصرف می رسد. مثل آنچه که در یمن جریان دارد .

بزرگان دینی در تونس نیز از مفتی اعظم این کشور خواسته اند که چنین فتوایی را برای مردم صادر کند تا دیگر برای حج به عربستان سعودی نروند.

لینک اصلی: https://ariananews.co/all-news/%D8%A7%D9%81%D8%B4%D8%A7%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D8%AA%D9%86-%D9%85%D8%B3%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%B9%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%AD%D8%AC.html/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آریانا نیوز

آخرین خبر ها:

Loading