بازتاب نیوز

دانش: اتهام‌های فحشا و استفاده جنسی در ارگ بی اساس و کمپاین انتخاباتی است

٢٣ سرطان ١٣٩٨ خبرگزاری بخدی

سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری کشور گزارش‌ها در مورد ترویج سیستماتیک فحشا و استفاده جنسی از زنان در برابر تقرر در ادارات دولتی را رد کرده و آن را بی اساس و به هدف کمپاین انتخاباتی خواند.

آقای دانش که امروز یک‌شنبه (۲۳ سرطان) در نشست ” هماهنگی نهادهای حقوق زنان در مبارزه با خشونت علیه زنان” در کابل صحبت می‌کرد، از دادستانی کل کشور خواست که پرونده ادعای استفاده جنسی از زنان در ارگ و برخی ادارات حکومتی را به گونه جدی بررسی کند.

آقای دانش تاکید کرد که اگر این اتهام‌ها ثابت شود، چهره‌های عاملان آن را افشا و آنان مجازات سنگین خواهند شد.

پیشتر جنرال حبیب‌الله احمدزی، مشاور پیشین امنیتی ریاست جمهوری، در گفت‌وگو با تلویزیون خصوصی ” خورشید” مدعی شد که اطرافیان رییس جمهورغنی، شماری از وزیران و اعضای مجلس نمایندگان در ترویج سیستماتیک فحشا و نیز سواستفاده جنسی از زنان دست دارند.

آقای احمدزی همچنان گفته که برخی از زنان براساس روابط و در بدل رشوه جنسی به مجلس نمایندگان راه یافته اند.

پس از آن مریم وردک، مشاور پیشین ریاست جمهوری نیز در گفت‌و‌گو با یک شبکه تلویزیونی هندی سخنان آقای احمدزی را تایید کرده و در این مورد ابراز تاسف کرده است.

هرچند ریاست جمهوری کشور این ادعای آقای احمدزی را رد کرد و نیز دادستانی کل کشور اعلام کرد که از آقای احمدزی خواسته تا تمام اسناد و مدارک خود را به این اداره تسلیم کند.

اما به تازگی شبکه‌ بی‌بی‌سی در تحقیقی دریافته که زنان در ارگ و ادارات دولتی از سوی مشاوران رییس جمهوری و نیز برخی مقام‌های ارشد کابینه، آزار و اذیت جنسی شده‌اند.

شش زنی که سابق کارمند حکومت بوده‌اند به این رسانه گفته‌اند که از سوی این مقام‌ها حتی با خشونت وادار به «عمل جنسی» شده‌اند.

در همین حال معاون دوم ریاست جمهوری در نشست امروز رییس جمهورغنی را «پاک‌ترین» فرد در حکومت خواند و گفت که برخی نامزدان انتخابات ریاست جمهوری تلاش می‌کنند که حکومت را نزد مردم بی‌اعتبار بسازند.

آقای دانش اما گفت که رهبری حکومت از هیچ مجرم و جنایتکاری حمایت نمی‌کند و اگر اتهام‌ها ثابت نشد کسانی که آن را مطرح کرده‌اند باید مجازات شوند.

هم‌چنان عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت نیز خواهان بررسی مستقلانه و بی‌طرفانه‌ی این اتهام‌ها شده است.

خبرگزاری بخدی

لینک اصلی: https://bokhdinews.af/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4-%D8%A7%D8%AA%D9%87%D8%A7%D9%85%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%AD%D8%B4%D8%A7-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%AC%D9%86%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D8%B1/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری بخدی

آخرین خبر ها:

Loading