بازتاب نیوز

حضور نماینده های احزاب در نشست بین الافغانی به صلح کمک نمی کند

٢٣ سرطان ١٣٩٨ پاسبانان

کابل- افغانستان (گ.ر.پ):

خبرنگار: لطف الله نجرابی

یک هفته پیش هیأت گفت و گو کننده ی طالبان با برخی از چهره های سیاسی مشمول نماینده های احزاب در قطر دیدار کردند، نشستی که از سوی حکومت قطر و جرمنی تدویر یافته بود. اکنون سهم گیری نماینده های حزاب در این نشست از سوی رییس مجلس سنا سخت انتقاد می شود. بر بنیاد گزارش ها فضل هادی مسلمیار، رییس مجلس سنای کشور گفته است: « شرکت نمایندگان احزاب در نشست های بین الافغانی کمکی به برقرری صلح نمی کند، طالبان باید با دولت مذاکره کند. بدون حضور نمایندگان حکومت، رفتن نمایندگان احزاب سیاسی به قطر هیچ کمکی در راستای ایجاد صلح نمی‌کند.»

این واکنش در حالی از سوی رییس مجلس نماینده گان نشان داده می شود که قرار است تا یک ماه دیگر دور تازه نشست بین الافغانی میان برخی از چهره های سیاسی و طالبان در قطر برگزار گردید. در همین حال سفیر جرمنی در دیداری با مشاور امنیت ملی افغانستان گفته است که کشورش از تمامی تلاش ها برای کشاندن طالبان به روند صلح استفاده خواهد کرد، زیرا پایان خشونت برا جرمنی اهمیت دارد.

The post حضور نماینده های احزاب در نشست بین الافغانی به صلح کمک نمی کند appeared first on Pasbanan.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/presence-of-political-partys-representatives-of-in-intra-afghan-meeting-does-not-help-the-peace-process/?utm_source=rss

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading