بازتاب نیوز

معاون مسوول نظامی طالبان برای ولسوالی نمک‌آب ولایت تخار بازداشت شد

٢٣ سرطان ١٣٩٨ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: ریاست عمومی امنیت ملی اعلام کرده است که نیروهای قطعات ویژه این ریاست با اجرای یک عملیات، معاون مسوول نظامی طالبان برای ولسوالی نمک‌آب ولایت تخار را بازداشت کرده‌اند.

دفتر مطبوعاتی والی تخار نیز روز یک‌شنبه، بیست‌وسوم سرطان با نشر خبرنامه‌ای گفته است که نیروهای امنیت ملی تخار «قاری ثنأالله فرزند گل‌محمد» عضو گروه طالبان و باشنده‌ی روستای مرسلان ولسوالی نمک‌آب این ولایت را بازداشت کرده‌اند.

این دفتر گفته است که قاری ثنأالله عضو گروه قاری برکت‌الله، مسوول نظامی گروه طالبان برای ولسوالی نمک‌آب بوده است. او روز شنبه، بیست‌ودوم سرطان هنگامی که با یک عراده موتر لینی و با پوشش چادری از ولسوالی نمک‌آب به سوی قریه «نهر چمن» در حرکت بود، بازداشت شده است.

دفتر مطبوعاتی والی تخار گفته است که قاری ثنأالله در حضور سارنوالی بازداشت و در تحقیقات ابتدایی به جرم خود اعتراف کرده است.

ولایت تخار در شمال کشور در این اواخر دستخوش یک رشته ناامنی‌ها شده است. هرچند به تازه‌گی مقام‌های محلی این ولایت گفته‌اند که با رسیدن نیروهای تازه و آغاز عملیات‌های نظامی گروه طالبان از مربوطات این ولایت عقب‌نیشی کرده‌اند، با آن‌هم درگیری میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان در این ولایت هر از گاهی رخ می‌دهد. تخار در همسایه‌گی ولایت‌های کندز و بغلان موقعیت دارد و گفته می‌شود که جنگ‌جویان گروه طالبان از این دو ولایت وارد تخار می‌شوند.

لینک اصلی: https://8am.af/the-talibans-deputy-commander-was-arrested-for-nakhab-district-in-takhar-province/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading