بازتاب نیوز

نشست دوم بین‌الافغانی تا یک ماه دیگر برگزار می‌شود

٢٣ سرطان ١٣٩٨ خبرگزاری رها

هر چند، محل و موعد برگزاری نشست دوم بین الافغانی صلح تاکنون دقیقاً معلوم نیست، اما شورای امنیت ملی افغانستان می‌گوید، هماهنگی و تنظیم برخی مسایل مربوط به نشست دوم بین الافغانی نیاز به زمان دارد.

دفتر مطبوعاتی شورای امنیت ملی در خبرنامه‌ای گفت داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی با پیتر پراگل سفیر جرمنی در کابل دیدار کرد.

داکتر محب در این دیدار گفت نشست و گفتگوها در مورد صلح میان افغانان در هر جا و زمان مفید و مهم می‌باشد. 

وی در این ارتباط به نشست اخیر قطر اشاره کرد و گفت با وجود بعضی ملاحظات این نشست یک آغاز خوب به شمار می رود.

داکتر حمدالله محب از کشور آلمان و موسسه برغاف تشکر نمود که در برگزاری نشست دوحه همکاری کرد و فرصت آن را مساعد ساخت که نظریات، گفتگوها و پیشنهادات پیرامون صلح میان افغانها در میان گذاشته شود. 

سفیر جرمنی هم تلاش‌ها و حمایت دولت جمهوری اسلامی افغانستان در پروسه صلح را ستایش نمود و گفت در این راستا به همکاری های خویش ادامه خواهند داد. 

هر دو طرف روی نشست بعدی بین الافغانی نیز صحبت نمودند و تأکید شد این پروسه در هماهنگی با حکومت افغانستان به پیش خواهد برود.

در همین حال کبیر حقمل سخنگوی مشاور امنیت ملی در مصاحبه با رادیو آزادی درباره موضوعاتی بحث شده در دیدار میان آقای محب با سفیر جرمنی گفت:”روی چگونگی نشست دیگر و زمان ممکن برگزاری آن بحث شد. به خاطر کار، روی فهرست دقیق اشتراک کننده ها در نشست و تعیین محل برگزاری آن، بین چهار تا شش هفته نیاز است که نشست دومی بین الافغانی برگزار شود. “

جرمنی و قطر مشترکاً نشست بین الافغانی در دوحه را میزبانی کردند.

در نشست اول بین الافغانی در هفتم و هشتم ماه جولای در دوحه قطر ۷۱ تن از افغانستان به شمول سیاستمداران، چهره‌‌های جهادی پیشین، نمایندگان جامعه مدنی و شماری از زنان اشتراک کرده‌ اند.

این نشست در سطح ملی و بین المللی مورد ستایش قرار گرفت و امیدها برای صلح را بیشتر ساخت.

نوشته نشست دوم بین‌الافغانی تا یک ماه دیگر برگزار می‌شود اولین بار در خبرگزاری رها پدیدار شد.

لینک اصلی: http://rahapress.af/%D9%86%D8%B4%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D9%85-%D8%A8%DB%8C%D9%86%E2%80%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D9%81%D8%BA%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AA%D8%A7-%DB%8C%DA%A9-%D9%85%D8%A7%D9%87-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D8%A8/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری رها

آخرین خبر ها:

Loading