بازتاب نیوز

رئیس جمهور: طرح ساخت کابل نوین در شش جلد آماده شده است

٢٣ سرطان ١٣٩٨ خبرگزاری رها

آقای غنی در مراسم تهداب‌گذاری این مجتمع گفت کار ساخت آن با واحد عملیاتی ارگ قرارداد شده است و تا «چند هفته‌ی دیگر» کار عملی آن آغاز خواهد شد.

به گفته‌ی او، با ساخت این مجتمع اداری، ساختمان هر سه قوه‌ی دولت، به دارالامان انتقال می‌یابد و «مرکز شهر دوباره به شهروندان کابل تعلق می‌گیرد».

رییس‌جمهور غنی افزود: «نوید ما این است که تمامی اداره‌ی دولت در یک جا به صورت منسجم جمع شود. اکنون که پارلمان افغانستان به دارلامان انتقال یافته و قصر دارالامان نیز احیا شده است، سنگ تهداب دادگاه عالی کشور نیز در این جا گذاشته می‌شود.»

از سویی هم، آقای غنی در این نشست ایجاد ساختمان مجتمع اداری دولتی را یک نوید برای شبکه‌های کاری در کشور خواند و گفت او آرزو دارد کابل به پایتختی مبدل شود که شاعران در وصفش شعر بسرایند.

او تأکید کرد طرحی برای ساخت این کابل در شش جلد آماده شده است.

گفتنی است مجتمع اداری دولتی در دو فاز دیزاین و طرح شده است که پس از تکمیل کار ساخت آن، ۱۳ اداره‌ی دولتی در فاز اول و در فاز دوم نیز ۱۴ اداره‌ی دولتی ساخته می‌شود و به صورت مجموعی ۲۷ اداره‌ی دولتی در این دو فاز انتقال داده می‌شود.

نوشته رئیس جمهور: طرح ساخت کابل نوین در شش جلد آماده شده است اولین بار در خبرگزاری رها پدیدار شد.

لینک اصلی: http://rahapress.af/%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%B3-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D8%A8%D9%84-%D9%86%D9%88%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%D8%B4-%D8%AC%D9%84%D8%AF/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری رها

آخرین خبر ها:

Loading