بازتاب نیوز

تأکید عبدالله بر آغاز مذاکرات مستقیم میان طالبان و حکومت

٢٣ سرطان ١٣٩٨ خبرنامه

رییس اجرایی حکومت مذاکرات بین‌الافغانی دوحه را گامی به پیش خوانده و بر آغاز مذاکرات مستقیم میان طالبان و حکومت برای دست یافتن به صلح دائمی تأکید کرده است.

ریاست اجرایی حکومت امروز یک‌شنبه(۲۳سرطان) در یک خبرنامه گفته است، داکتر عبدالله با بیان این اظهارات در دیدار با شورای انسجام مجاهدین، دست‌یابی به صلح دایمی و عادلانه را از خواست‌های بنیادین حکومت و مردم خوانده است.

او همچنان با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری پیش رو گفته است، برای رفتن به انتخابات آمادگی کامل دارد و تلاش می‌کند تا انتخابات آینده شفاف و بااعتبار برگزار گردد.

رییس اجرایی حکومت درباره خواست شورای انسجام مجاهدین مبنی بر حفظ آثار موزیم جهاد و مقاومت، تاکید کرده که این موضوع را از نزدیک با مقامات وزارت دفاع و دیگر مسوولان دنبال کرده و به هیچ‌ صورت اجازه داده نمی‌شود تا به آثار جهاد و مقاومت آسیب برسد.

این در حالی است که چندی قبل گزارش‌هایی منتشر شد که گویا حکومت تصمیم گرفته است آثار موزیم جهاد را که شامل تانک‌های فرسوده از دوران جهاد در ولایت پنجشیر است، به جاهای نامعلومی انتقال دهد.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2019/07/14/abdullahs-emphasis-on-the-start-of-direct-talks-between-the-taliban-and-the-government/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading