بازتاب نیوز

رییس جمهور غنی کار ساختمانی کمپلکس اداری دارالمان را تهداب گذاری کرد

٢٣ سرطان ١٣٩٨ خبر تلویزیون یک

په پښتو ولولئ2019-07-14 | 39 دقيقه پيش

سنگ تهداب کمپلکس اداری دارالامان، امروز ازسوی رییس جمهور و برخی از مقام‌های دولتی گذاشته شد. رییس جمهور غنی در مراسم گشایش این پروژه گفت که با ساخت این کمپلکس تمام اداره‌های دولتی ازشهر به محوطه دارالامان انتقال خواهد یافت.

رییس جمهورغنی در مراسم تهداب گذاری کمپلکس اداری دارالمان گفته است که، روند دولت سازی انقطاع نیافته و این پروسه به گونه دوامدار به پیش خواهد رفت. او می‌گوید، با این اقدام تغییراتی درکیفیت کار اداره‌های دولتی نیز به وجود خواهد آمد و وزارت خانه ها با مسوولیت بیشتر فعالیت خواهند کرد.

به گفته آقای غنی، با انتقال اداره‌های دولتی به یک مکان مشخص، کابل نیز نمای زیباتر گرفته و مرکز این شهر به شهروندان تعلق پیدا می‌کند.

رییس جمهور غنی در این مراسم از مردم چهاردهی کابل بابت واگذاری زمین‌های زراعتی‌شان به دولت در دوران امان‌الله خان تشکری کرده و همچنان گفته است؛ که مردم نزدیک به ۱۰۰ سال منتظر ساخت این کمپلکس اداری بوده اند، اما دیگر انتظارشان پایان یافته و این ساختمان ساخته می‌شود.

کمپلکس اداری دارالمان قرار است در دو فاز ساخته شود، در فاز اول آن که کار آن آغاز شده ۱۳اداره و در فاز دوم آن۱۴ اداره دولتی انتقال داده خواهد شد.

در پایان مراسم تهداب گذاری، رییس جمهورغنی از نمایشگاه شرکت‌های وارداتی و پروژه‌های توسعه‌ی که کارآنها هم اکنون در ولایت‌های مختلف ادامه دارد نیز دیدن کرد.

بهاو الدین انصاری

لینک اصلی: http://www.1tvnews.af/fa/news/afghanistan/38821-2019-07-14-09-58-58

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبر تلویزیون یک

آخرین خبر ها:

Loading