بازتاب نیوز

سرور دانش خواستار بررسی اتهام‌های «رشوت جنسی»در ارگ شد

٢٣ سرطان ١٣٩٨ خبرگزاری دید

محمد سرور دانش معاون دوم اشرف غنی به اتهام‌ها در مورد «فساد اخلاقی در ارگ، رشوت جنسی و آزارواذیت زنان در ادارات دولتی» واکنش نشان داده و از دادستانی کل خواسته است که این اتهام‌ها را با «دقت» بررسی کند.

محمدسرور دانش معاون دوم اشرف غنی به اتهام‌ها در مورد «فساد اخلاقی در ارگ، رشوت جنسی و آزارواذیت زنان در ادارات دولتی» واکنش نشان داده و از دادستانی کل خواسته است که این اتهام‌ها را با «دقت» بررسی کند.
به گزارش خبرگزاری دید، آقای دانش که روز یک‌شنبه( ۲۳ سرطان ) در «کنفرانس ملی هماهنگی نهادهای مبارزه با خشونت علیه زنان» صحبت می‌کرد، گفت در صورتی که این اتهام‌ها به اثبات برسد، دادستانی کل باید بدون تردید افراد متهم و دخیل را افشا و بالاترین مجازات را بر آن‌ها تطبیق کند.
سرور دانش از جانب دیگر تاکید می‌کند در صورتی که این اتهام‌ها ثابت نشود، اتهام‌کنند‌گان باید مجازات و به پنجه قانون سپرده شوند.
معاون دوم ریاست جمهوری تصریح کرد که اتهام‌ها در مورد «فساد اخلاقی و رشوت جنسی» علیه حکومت و ادارات دولتی، دو بعد حقوقی، عدلی و قضایی و سیاسی دارد. او در بعد عدلی و قضایی از دادستانی کل خواست که بی‌درنگ تحقیقات همه‌جانبه را در این مورد آغاز و در صورت اثبات، عاملان آن را افشا بسازد تا به این ترتیب دامن حکومت از این اتهام‌ها پاک شود.
سرور دانش این اتهام‌ها را «جرایم و فسادهایی» توصیف کرد که به گفته او، با شریعت و قانون سازگار نیست و برای رهبری دولت نیز پذیرفتنی نبوده و از هیچ مجرمی در این راستا حمایت نخواهد کرد.
او در عین حال گفت، در صورتی که این اتهام‌ها به اثبات نرسد «افراد مغرضی که دست به اتهامات بی‌اساس و ترویج فحشا می‌زنند و چهره بانوان عفیف و پاکدامن ما را مخدوش می‌سازند باید مجازات شوند.»
معاون دوم اشرف غنی هم‌چنان گفت که اتهام‌ها علیه ارگ و حکومت، جنبه سیاسی دارد و افراد برای اهداف کمپاین انتخاباتی و یا مخالفت سیاسی و شخصی در هر موردی «حق و ناحق» به آدرس حکومت و به خصوص آقای غنی دست به عقده‌گشایی می‌زنند تا با این شیوه خود را پاک جلوه دهند و اذهان عامه را علیه حکومت مخدوش کند.
سرور دانش غنی را «زمام‌دار» پاک توصیف کرد و گفت که هر نوع جرم و تخطی از قانون یک امر شخصی و استفاده کردن از هر وسیله نامشروع برای رسیدن به اهداف سیاسی «بی‌انصافی و نامردی» است.

 

به اشتراک گذاری

کد خبر:

50365

لینک اصلی: https://www.didpress.com/%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%AA%D9%87%D8%A7%D9%85%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%B4/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری دید

آخرین خبر ها:

Loading