بازتاب نیوز

انشعاب روند سبز؛ ” قیام – فراکسیون روند سبز افغانستان” در ولایت کاپیسا اعلام موجودیت کرد

٢٧ سرطان ١٣٩٨ خبرگزاری بخدی

یکی از شاخه‌های روند سبز افغانستان تحت نام ( قیام – فراکسیون روند سبز افغانستان) طی مراسمی دیروز چهارشنبه در ولایت کاپیسا اعلان موجودیت کرد. این روند یکی از شاخه های انشعابی روند سبز افغانستان به رهبری امرالله صالح است.

در این مراسم قاضی تیمور شاه بشار رییس این شورا دلیل انشعاب این شورا از روند سبز را انحطاط فکر و سیاسی روند سبر بیان کرد.

به گفته آقای بشار از اعضای روند سبز استفاده ابزاری بخاطر رسیدن به منافع شخصی صورت می گیرد و به همین خاطر آن ها تصمیم گرفته اند که مسیر مبارزه سیاسی و اجتماعی خود را از روند سبز جدا کنند.

آقای بشار افزوده که هدف آنها از ایجاد این شاخه انتقال قدرت سیاسی به نسل جوان، دور کردن موانع که از سوی تیکه داران قومی بر سر راه جوانان ایجاد می شود و تطبیق شدن یکسان قانون بالای همه مردم افغانستان.

شاع الدین فرحت، یکی دیگر از اعضای این روند دلیل ایجاد این قیام را رفتن اقای صالح به تکت انتخاباتی اشرف غنی اعلام کرده و افزود که صالح دیگر از همه اعضای این روند نمایندگی کرده نمی تواند.

حاضرین در این مراسم اعلام کردند که هر اقدامی که منجر به صلح دایمی و با عزت در افغانستان شود از سوی آنها استقبال و حمایت می شود مشروط بر این که قانون اساسی، دستاورد های ۱۸ سال اخیر و ارزش های جهاد و مقاومت قربانی صلح نشود.

روند سبز افغانستان در سال ۱۳۸۹ به رهبری امرالله صالح و با هدف مبارزه با افراط گرایی، طالبان و زورمندان به میان آمده است.

این روند در انتخابات سال ۱۳۹۳ تیم اصلاحات و همگرایی به رهبری داکتر عبدالله اعلام حمایت کرد، اما در این دوره و با پیوستن امرالله صالح به تیم انتخاباتی اشرف غنی تعداد زیادی از این روند جدا و یا هم کناره گیری کرده اند.

خبرگزاری بخدی

لینک اصلی: https://bokhdinews.af/%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%B9%D8%A7%D8%A8-%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF-%D8%B3%D8%A8%D8%B2%D8%9B-%D9%82%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D9%81%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%B3%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری بخدی

آخرین خبر ها:

Loading