بازتاب نیوز

جان باختن 8 غیرنظامی و نظامی در انفجار دانشگاه کابل

٢٨ سرطان ١٣٩٨ پاسبانان

کابل- افغانستان (گ.ر.پ):

خبرنگار: فردوس رسولی

کابل بار دیگر شوکه شد و ماین مقناطیسی بار دیگر آرامش شهریان کابل را ربود. این بار رویداد هراس افگنان در برابر دانشگاه کابل هنگامی که دانشجویان برای اشتراک در آزمون ستاژ طبی و قضایی جمع شده بودند اتفاق افتاد. وزرارت داخله ی کشور میگوید که این رویداد از اثر انفجار ماین مقناطیسی جا به جا شده در موتر نوع کرولا رخ داده است. «بهار مهر»، مشاور روابط استراتژیک وزارت امور داخله ی کشور اعلام کرده است که این انفجار تلفاتی را در پی داشته است. به نقل از آقای مهر: «انفجار یک حلقه ماین مقناطیسی که توسط افراد ناشناس در موتر نوع کرولا جاسازی شده بود سبب شد تا 1 پولیس ترافیک و 3 غیر نظامی جان ببازد و دست کم 4 غیر نظامی دیگر نیز زخم بردارند که سپس به شفاخانه های نزدیک به محل رویداد منتقل گردیده اند.»

آقای مهر می گوید این رویداد در برابر دروازه ی جنوبی دانشگاه کابل واقع ناحیه ی سوم شهر ساعت 7:20 صبح صورت گرفته است. وی می افزاید: « در میان قربانیان این رویداد یک بانو نیز شامل است. در حال حاضر تیم های تخنیکی به محل رویداد فرستاده شده اند و ساحه به روی ترافیک بسته است؛ باید بگویم که همزمان با انفجار نخست، هراس افگنان میخواستند که فاجعه ی دیگری را در شهر کابل بیافرینند، تیم تخنیکی هنگام بررسی محل رویداد دریافتند که مواد انفجاری دیگر نیز در محل باقی مانده است، پس از بررسی ها تیم تخنیکی توانست مواد انفجاری جا به جا شده را خنثا کند، در حال حاضر خبرنگار در فاصله ی دور تر و مصونی نسبت به محل رویداد جا به جا گردیده اند.»

وزارت امور داخله ی کشور همچنان تأکید میکند که در این رویداد دو موتر نوع کرولا به گونه کامل آتش گرفته است، افزون بر آن آقای مهر از احتمال افزایش تلفات این رویداد سخن می زند، تا هنوز هیچ گروهی مسؤولیت این حمله را به دوش نگرفته است.

The post جان باختن 8 غیرنظامی و نظامی در انفجار دانشگاه کابل appeared first on Pasbanan.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/8-civilian-were-killed-and-wounded-in-kabul-university-explosion/?utm_source=rss

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading