بازتاب نیوز

هشدار: اپلیکیشن فیس اپ اطلاعات تیلفون تان افشا می سازد

٢٨ سرطان ١٣٩٨ پاسبانان

کابل- افغانستان (گ.ر.پ):

خبرنگار: محمد دین آغرخیل

این روزها بیشتر دیده شده که از افراد سر شناس تا عادی ترین شهروندان در دنیا از اپلیکیشن زیر نام «فیس اپ» که ساخته  شده ی یک شرکت روسی است استفاده می کنند. موردی که گزارش یورو نیوز از خطرات آن پرده برداری کرده و هشدار میدهد که استفاده از این اپلیکیشن سبب افشای اطلاعات تیلفون های همراه می شود. در تازه ترین گزارش، یورو نیوز نگاشته است: «استفاده از اپلیکیشن فیس اپ برای تغییر تصاویر از جوانی به پیری و برعکس آن و همچنان دریافت تصاویر مشابه جنسیت دوم بیشتر از پیش معمول شده چنانکه در یک هفته این نرم افزار 80 میلیون بار دانلود گردیده است. اما اطلاعات تحلیلگران امنیت سایبری نشان میدهد که این اپلیکیشن ممکن اطلاعات تیلفون را بگیرد و سپس آن را برای استفاده های از پیش تعین ناشده به طرف سومی بسپارد.»

در همین حال کارشناسان امنیت سایبری میگویند که نظر به پالیسی اپلیکیشن فیس اپ این نرم افزار می تواند که اطلاعات افراد را ذخیره کرده و در صورت لزوم دیده این اطلاعات را با طرف های دیگر نیز شریک سازد. این کارشناسان هشدار میدهند که نباید بیش از حد بر این نرم افزار اعتماد کرد، زیرا در مرحله ی نخست این نرم افزار ساخت شرکت روسی است و در مرحله ی دوم نیز، این نرم افزار دو بار دیگر نیز در سراسر جهان دردسر ساز شده است در هر دو بار موارد نژادی را دامن زده است.

این در حالیست که در افغانستان نیز تمامی شهروندان مشمول چهره های مشهور با استفاده از اپلیکیشن فیس اپ تلاش کرده اند تا چهره ی شان را در هنگام پیری مجسم سازند.

 

The post هشدار: اپلیکیشن فیس اپ اطلاعات تیلفون تان افشا می سازد appeared first on Pasbanan.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/warning-the-faceapp-application-discloses-your-telephone-information/?utm_source=rss

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading