بازتاب نیوز

بنگله دیش؛ بوسه‌ای در پارک که جنجالی شد

٢٨ سرطان ١٣٩٨ دويچه وله

اکرام الکریم چودری، نماینده پارلمان بنگله دیش عکس دو جوان ۱۸ ساله را در حال بوسیدن در پارک، در صفحه فیس بوکش نشر کرد و همچنین به پولیس زنگ زد تا آنها را بازداشت کند.

این عکس به سرعت دست به دست شد و هزاران کاربر در مورد آن نظر خود را نوشتند. به این ترتیب یک بحث داغ در جامعه محافظه کار جمهوری بنگله دیش با اکثریت مسلمان به راه افتاد.

بسیاری از کاربران از این عضو پارلمان کشورشان به خاطر تلاش وی برای "نظارت اخلاقی بر جامعه" و نشر عکس این جوانان در اینترنت به شدت انتقاد کرده اند.

فخر الاسلام، یک کاربر فیس بوک پس از آنکه این تصاویر روز پنجشنبه در این شبکه اجتماعی به صورت گسترده پخش شد، در مورد نوشت: «این وظیفه یک نماینده پارلمان نیست که مردم را در حال تفریح در پارک نظارت کند».

این نماینده مردم منطقه جنوبی نواکهلی در پارلمان، بعداَ عکس و نوشته اش را پاک کرد. وی نوشت که "طریقه کار با شبکه های اجتماعی را خوب نمی دانست" و باید چهره این زوج را می پوشاند.

اکرام الکریم چودری، به خبرگزاری فرانسه در مورد این کارش گفت: «من برخی از آنان را دیده ام که در پارک یکدیگر را می بوسند. من در ناحیه خودم این وقاحت را تحمل کرده نمی توانم.»

چودری از عملش دفاع کرده و اضافه نمود که کار درستی انجام داده و به "کمپاینش" ادامه خواهد داد: «من از انتقادها استقبال می کنم. در غیر آن نمی توانستم دریابم که مردم چطور فکر می کنند».

نبیر حسین، رئیس محلی پولیس گفت که این دو جوان دانش آموز پس از بازداشت به والدین شان تسلیم داده شدند: «ما به دانش آموزان گفتیم که از مکتب فرار نکرده و به پارک نروند... چون این کار برایشان خوب نیست».

بنگله دیش با نام رسمی "جمهوری خلق بنگله دیش" کشوری در جنوب آسیا با حدود ۱۶۵ میلیون جمعیت است که ۸۹٫۷ درصد از مردمش مسلمان و اکثریت آنها سنی‌مذهب هستند. ۹٫۲ درصد از بنگلدیشی‌ها هندو هستند.

از آنجا که اسلام از نظر تاریخی توسط صوفیان به بنگله دیش آورده‌شد؛ پیروان طریقت‌های دیوبندی و اهل حدیث در این کشور حضور درخور توجهی دارند.

بوسیدن زوج ها در ملاء عام در این کشور محافظه کار با اکثریت مسلمان یک تابو محسوب می شود.

خبرگزاری فرانسه/ر.ش

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/%D8%A8%D9%86%DA%AF%D9%84%D9%87-%D8%AF%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%D9%88%D8%B3%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%DA%A9%D9%87-%D8%AC%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%B4%D8%AF/a-49650281?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading