بازتاب نیوز

تاکید بر ادامه 'کمک‌های امریکا' به نظامیان افغانستان

٢٩ سرطان ١٣٩٨ صدای آمریکا

جنرال فرانک مکنزی، فرمانده قوای مرکزی ایالات متحده بر ادامه کمک‌های کشورش به افغانستان و به ویژه نظامیان افغان اطمینان داده است.

آقای مکنزی روز شنبه ۲۰ جولای (۲۹ سرطان) در دیدار با عبدالله عبدالله، رییس اجراییه حکومت افغانستان در کابل، روی گفتگوهای صلح و برگزاری انتخابات افغانستان بحث و گفتگو کرده است.

ریاست اجراییه در اعلامیه گفته که آقای مکنزی، از پیشرفت‌ها و بلند رفتن ظرفیت‌های رزمی قوای مسلح افغانستان ابراز رضایت کرده و اطمینان داده است که اردوی ایالات متحده امریکا، کمک‌هایش را به نظامیان افغان ادامه خواهد داد.

آقای عبدالله گفته است که در حال حاضر مسوولیت بیشتر جنگ به دوش نظامیان افغان است و در صورت نیاز از نیروهای حمایت قاطع در افغانستان کمک می‌گیرند.

رییس اجراییه حکومت افغانستان افزوده است: " طالبان در عملی‌ ساختن طرح‌ها و برنامه‌های شان به هدف تصرف اراضی بیش‌تر و مراکز ولایت‌ها نه تنهاکه ناکام شده اند، بل تلفات زیادی برای جنگجویان این گروه در میدان‌های جنگ وارد شده است."

آقای عبدالله از کشورهای متحد افغانستان خواسته است که به موضوع پناه‌گاه‌های امن دهشت‌افگنان در جنگ افغانستان توجه بیشتر کنند.

این جنرال امریکایی در حالی به افغانستان سفر کرده است که هفته گذشته، حضور گروه داعش در افغانستان را نگران‌کننده عنوان کرد و گفت که گروه داعش میخواهد بر اهداف امریکایی در افغانستان حمله کند.

لینک اصلی: https://www.darivoa.com/a/CEO-abdulah-met-with-us-gen-Mack-nazey/5008379.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای آمریکا

آخرین خبر ها:

Loading