بازتاب نیوز

قول اردوی شاهین: در یک ماه گذشته ۵۰۲ طالب در فاریاب کشته شده‌اند

٢٩ سرطان ١٣٩٨ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: قول اردوی ۲۰۹ شاهین از تلفات سنگین گروه طالبان در جریان یک ماه گذشته در ولایت فاریاب خبر داده است. این قول اردو در خبرنامه‌ای که روز شنبه، بیست‌ونهم سرطان منتشر کرد، گفته است که در ماه گذشته در پی اجرای عملیات برنامه‌ریزی شده، عملیات شبانه و حمله‌های هوایی، ۲۱ فرمانده و ۴۸۱ جنگ‌جوی گروه طالبان در مربوطات فاریاب کشته شده‌اند.

قول اردوی ۲۰۹ شاهین گفته است که این عملیات و حمله‌های هوایی در ولسوالی‌های غورماچ، خواجه‌سبزپوش، شیرین‌تگاب، پشتون‌کوت، بلچراغ، دولت‌آباد و اندخوی ولایت فاریاب اجرا شده است. به نقل از خبرنامه، در جریان یک ماه گذشته ۱۳ فرمانده و ۲۷۳ جنگ‌جوی گروه طالبان زخمی شده‌اند و هم‌چنان ۵۶ عضو دیگر این گروه بازداشت گردیده‌اند.

این قول اردو شمار تلفات نیروهای امنیتی را در نتیجه درگیری‌ها با طالبان، ۱۷ کشته و ۲۳ زخمی اعلام کرده است.

قول اردوی ۲۰۹ شاهین هم‌چنان اعلام کرده است که در جریان یک ماه گذشته، در پی عملیات گوناگونِ نیروهای امنیتی و دفاعی، ولسوالی بلچراغ از نزد طالبان دوباره گرفته شده است و مسیر مواصلاتی این ولسوالی از میمنه الی بلچراغ که بیش‌تر از ۶۰ قریه را در برمی‌گرد، تصفیه و پاک‌سازی شده است.

ولایت فاریاب در شمال کشور شاهد یک رشته ناامنی‌ها و درگیری‌های گسترده است. در این اواخر عملیات نیروهای امنیتی و دفاعی به عملیات علیه مواضع گروه طالبان شدت گرفته است. در ادامه این عملیات‌ و حمله بر مواضع گروه طالبان نیروهای امنیتی در اوایل ماه سرطان از پس‌گرفتن ولسوالی بلچراغ ولایت فاریاب خبر دادند. این ولسوالی برای یک‌سال در تصرف گروه طالبان بود.

لینک اصلی: https://8am.af/shahin-corps-says-502-taliban-have-been-killed-in-faryab-last-month/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading