بازتاب نیوز

خلیل‌زاد برای نشست دور بعدی گفتگوهای صلح افغانستان آماده می‌شود

٢٩ سرطان ١٣٩٨ خبرگزاری خامه پرس

زلمی خلیل زاد نماینده ویژه آیالات متحد آمریکا برای صلح افغانستان در حال آمادگی برای ماموریت دیگر در باره صلح افغانستان است.

زلمی خلیل زاد نماینده ویژه آیالات متحد آمریکا برای صلح افغانستان روز پنچ شنبه در برگه ی تویترش نگاشته بود، که در باره صلح افغانستان با سفیران هند و بریتانیا و همچنان با وزیر خارجه ازبکستان دیدار کرده است.

آقای خلیل زاد گفت، که او آماده می شود که یک ماموریت دیگر را در باره روند صلح افغانستان آغاز کند و امیدوار است که در این دور گفتگو ها به موفقیت های بیشتری دست یابد.

زلمی خلیل زاد نزدیک به دو هفته گذشته هفتمین دور گفتگو ها را با طالبان در دوحه مرکز قطر انجام داد که به گفته خودش این گفتگو ها بسیار سازنده بودند.

او افزود که در قطر روی چهار مورد با طالبان به پیشرفت های اساسی دست یافته اند. که این پیشرفت ها شامل مبارزه با تروریسم، خروج نیروهای خارجی از افغانستان، آغاز گفتگو های بین افغانی و آتش بس بودند.

از جانب دیگر طالبان و ایالات متحده آمریکا گفته اند که برای نهایی سازی یک مسوده صلح در جریان مذاکرات اخیر تلاش های جدی به خرچ خواهند داد.

طالبان تاکید دارند که موضوع آتش بس و مذاکره با حکومت افغانستان را پس از توافق خروج نیروهای بین المللی از افغانستان با واشنگتن به بحث خواهند گرفت.

لینک اصلی: https://www.khaama.com/persian/archives/64897

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری خامه پرس

آخرین خبر ها:

Loading