بازتاب نیوز

دیدار هیئت عالی‌رتبه گروه تروریستی طالبان با مقامات ازبیکستان

١٨ اسد ١٣٩٨ رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه TRT

 ملا برادر آخوند، رئیس دفتر سیاسی گروه تروریستی طالبان در قطر به همراه شماری از نمایندگان این گروه وارد تاشکند شده و با مقامات ازبیکستان در مورد مذاکرات بین الافغانی دیدار و کفتگو کرد.

براساس اطلاعیه صادر شده توسط وزارت امور خارجه ازبیکستان، آخوند و هیئت همراه وی درمیدان هوایی بین‌المللی تاشکند مورد استقبال عصمت‌الله ایرگش اوف، نماینده خاصرئیس‌جمهور ازبیکستان درامورافغانستان وسایر مقامات ازبیک قرار گرفت.

دیدار هیئت گروه تروریستی طالبان و مقامات ازبیکستان در وزارت امور خارجه اینکشور صورت گرفته و طی آن مسائل مربوط به روند مذاکرات سیاسی برای تضمین صلح پایداردرافغانستان مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

آخوند دراین دیدار از دولت ازبیکستان بابت حمایت همیشگی از افغانستان قدردانی کرده و گفت که اوضاع اینکشور در نتیجه تلاش‌های ازبیکستان مورد توجه افکار عمومی جهان قرار گرفته است.

وی با اشاره به حمایت خود از پیشنهاد برگزاری دور بعدی مذاکرات بین الافغانی در سمرقند، از دولت ازبیکستان برای آمادگی بابت فراهم ساختن شرایط لازم برای میزبانی از این مذاکرات تشکر کرد.

گفتنی است وزارت امور خارجه ازبیکستان در اواخر ماه گذشته از آمادگی اینکشوردر جهت فراهم کردن زمینه لازم برای میزبانی از دور بعدی مذاکرات مقامات کابل و نمایندگان گروه تروریستی طالبان در سمرقند خبر داد.

انتظار میرود دور بعدی مذاکرات بین الافغانی تا پایان ماه جاری در سمرقند ترتیب داده شود.

لینک اصلی: https://www.trt.net.tr/dari/fgnstn/2019/08/09/dydr-hyy-t-lyrtbh-grwh-trwrysty-tlbn-b-mqmt-zbykhstn-1250778

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه TRT

آخرین خبر ها:

Loading