بازتاب نیوز

حکومت افغانستان ۳۵تن از زندانیان طالب را آزاد کرد

٢١ اسد ١٣٩٨ صدای آمریکا

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که بربنیاد حکم محمد اشرف غنی، رییس جمهور کشور به مناسبت عید سعید اضحی، ۳۵ تن از زندانیان طالب را رها کرده است.

ریاست امنیت ملی افغانستان، روز دوشنبه (۱۲اگست/۲۱ اسد) گفت که این اقدام به دلیل "حسن نیت در برابر مخالفین و اقدام مبنی بر پیشرفت گفتگوهای صلح با گروه طالبان" انجام شده است.

در بخشی از اعلامیه آمده است:"اقدام رهایی این محبوسین هم نمونه آشکار از اراده محکم حکومت در قبال مذاکرات صلح و ختم جنگ می‌باشد".

ریاست امنیت ملی گفته که آنان از تمام رها شدگان خواسته اند که با "دشمنان صلح و ثبات کشور" همکاری نکنند.

البته این زندانیان طالب، تنها از زندان‌های ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان آزاد گردیده و این اداره، ویدیوی از طالبان آزاد شده را نیز نشر کرده است.

این در حالیست که ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان نیز دو روز قبل (۱۰ اگست/۱۹ اسد) اعلام کرد که به مناسبت عید سعید اضحی، ۷۶ تن را آزاد کرده اند.

در اعلامیه گروه طالبان آمده است:"اسیران رها شده از ولایت ارزگان ۱۸ تن، از ولایت کندز ۳۵ تن، از ولایت خوست ۱۵ تن و از ولایت سرپل هشت تن" اند.

پیش از این رییس جمهور غنی، به مناسبت عید سعید فطر نیز ۸۸۷ زندانی را از بند آزاد کرد که اکثریت آنان، اعضای گروه طالبان بودند و این فرمان آقای غنی، با انتقادهای زیادی مواجه شده بود.

لینک اصلی: https://www.darivoa.com/a/afghan-government-released-35-Taliban-prisoners-/5038399.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای آمریکا

آخرین خبر ها:

Loading