کمیتۀ بین‌المللی صلیب سرخ در خبرنامه‌‍یی می‌گوید، گفت‌وگوهای صلح میان نماینده‌گان آمریکا و طالبان شدت خشونت‌ها بر غیرنظامیان را کاهش نداده است.

در خبرنامۀ صیلب سرخ">

بازتاب نیوز

گفت‌وگوهای صلح شدت خشونت‌ها را کاهش نداده است

٢١ اسد ١٣٩٨ سلام وطندار

کمیتۀ بین‌المللی صلیب سرخ در خبرنامه‌‍یی می‌گوید، گفت‌وگوهای صلح میان نماینده‌گان آمریکا و طالبان شدت خشونت‌ها بر غیرنظامیان را کاهش نداده است.

در خبرنامۀ صیلب سرخ آمده است که هم‌زمان با ادامه گفت‌وگوهای صلح و فرارسیدن عید قربان، تدابیر درنظر گرفته شده از سوی طرف‌های درگیر برای حمایت از غیرنظامیان کافی نبوده است.

خوان پدرو سکارر، رئیس نماینده‌گی مرکزی کمیتۀ بین‌المللی صلیب سرخ در افغانستان می‌گوید، توجه اندک به غیرنظامیان صورت گرفته است و باید از آن‌ها حمایت بیش‌تر شود.

به گفتۀ او، طرف‌های درگیر جنگ باید به زنده‌گی غیرنظامیان توجه جدی کنند.

خبرنامۀ کمیتۀ بین‌المللی صلیب سرخ افزوده است که حملات هوایی، حملات شبانه و حملاتی که در روستاها و ساحات پرنفوس راه‌اندازی می‌شود، منجر به مرگ و معلولیت زنان، مردان و کودکانی می‌شود که هیچ نقشی در جنگ‌ها ندارند.

خبرنامه می‌افزاید، در حملات طرف‌های درگیر جنگ در افغانستان بیش‌تر خانه‌ها، مساجد، مکتب‌ها، مارکیت‌ها و مراکز صحی هدف قرار می‌گیرند.

کمیتۀ بین‌المللی صلیب در حالی از آمار بلند تلفات به غیرنظامیان ابراز نگرانی می‌کند که پیش از این هیأت معاونیت سازمان ملل متحد درکابل یا (یوناما) از افزایش 27 درصد تلفات غیرنظامیان در سال 2019 میلادی خبر داده بود.

در همین زمینه:

لینک اصلی: http://swn.af/Article.aspx?a=49428

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading