بازتاب نیوز

خلیلزاد: تلاش ها برای رسیدن به توافق صلح با طالبان در بخش فنی جریان دارد

٢٢ اسد ١٣٩٨ پاسبانان

کابل- افغانستان (گ.ر.پ):

خبرنگار: فردوس رسولی

در حالی که امریکا از پیشرفت های چشمگیر و مثبت در روند گفت و گوهای صلح با طالبان خبر میدهد و انتظار می رفت که توافقنامه ی صلح میان امریکا و طالبان در چهارم عید به امضا برسد، اما در تازه ترین مورد زلمی خلیلزاد، فرستاده ویژه امریکا برای روند صلح افغانستان گفته است که در حال حاضر تیم های گفت و گو کننده روی به توافق رسیدن در بخ های فنی است. آقای خلیلزاد در پیام تویتری نگاشته است: «این دور گفت و گوها میان امریکا و طالبان که از تأریخ 3 اگست آغاز شده بود به پایان رسیده است.»

آقای خلیلزاد با اشاره به نهایی سازی زودهنگام این توافقنامه نگاشته است: «طی چند روز گذشته، دو طرف روی جزییات تخنیکی تمرکز کردند و بحث های مفید داشتند. من در حال بازگشت به واشنگتن دی سی برای مشورت در مورد گام های بعدی هستم.» این گفته ها در حالی مطرح می شود که رهبری طالبان در دیدار با مقام های ازبیکستانی گفته اند که آنان خواهان شکل گیری امارت اسلامی در افغانستان هستند و به آنها اطمینان داده اند که از پروژه های زیربنایی در افغانستان پشتیبانی خواهند کرد.

The post خلیلزاد: تلاش ها برای رسیدن به توافق صلح با طالبان در بخش فنی جریان دارد appeared first on Pasbanan.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/khalilzad-efforts-to-reach-a-peace-deal-with-the-taliban-are-underway-in-the-technical-part/?utm_source=rss

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading