رسانۀ آمریکایی نیوزویک، به نقل از مقام‌ها در وزارت دفاع ایالات متحده (پنتاگون) گفته است که به تمام نیروهای این کشور در افغانستان دستور داده شده تا تقریباً تمام عملیات‌های تهاجمی">

بازتاب نیوز

صدور دستور محدودسازی عملیات‌های آمریکا علیه طالبان

٢٢ اسد ١٣٩٨ سلام وطندار

رسانۀ آمریکایی نیوزویک، به نقل از مقام‌ها در وزارت دفاع ایالات متحده (پنتاگون) گفته است که به تمام نیروهای این کشور در افغانستان دستور داده شده تا تقریباً تمام عملیات‌های تهاجمی خود در برابر طالبان را محدود کرده و مشوره‌دهی به نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان را متوقف کنند.

در این گزارش آمده است که آمریکا کاهش نیروهایش در افغانستان را به عنوان ابزاری برای نهایی‌سازی جزییات فنی گفت‌وگوهای صلح پیشنهاد کرده است.

مقام‌های پنتاگون گفته‌اند که کاهش نیروهای آمریکایی در افغانستان هرچند به روند درگیری دوام‌دار و مذاکرات برای پایان‌دادن به آن بسته است، اما موضوعی تغییرپذیر است. بر بنیاد گزارش نیوزویک، مأموریت حمایت قاطع حاضر به پاسخ‌گویی در این رابطه نشده است.

در گزارش نیوزویک آمده است که یک سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان در صحبت با رسانه‌ها این گزارش را رد کرده و گفته است که تا کنون هیچ دستوری مبنی بر محدودسازی عملیات جنگی در برابر طالبان دریافت نکرده و نه هم تغییری در عملیات‌های جنگی‌شان آمده است.

این در حالی است که نماینده‌گان طالبان از پایان هشتمین دور گفت‌وگوهای صلح حوالی ساعت دوونیم شب گذشته خبر دادند و این دور از گفت‌وگوها را موثر خواندند.

لینک اصلی: http://swn.af/Article.aspx?a=49440

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading