بازتاب نیوز

نیروهای امریکا در افغانستان محدود شدن عملیات جنگی ضد طالبان را رد کرد

٢٢ اسد ١٣٩٨ خبرنامه

یک سخنگوی نیروهای امریکایی در افغانستان گزارش هفته‌نامه نیوزویک امریکا را در مورد دستور وزارت دفاع این کشور به تمامی نیروهای امریکایی در افغانستان مبنی بر محدود کردن عملیات جنگی تهاجمی در برابر طالبان و توقف مشوره‌دهی به نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان را رد کرده است.

دگروال سونی لگت، یک سخنگوی نیروهای امریکایی در افغانستان در بیانیه‌ای گزارش‌های مربوط به تغییرات در عملیات ایالات متحده در کشور را رد کرده و گفته است: “ما چنین دستوراتی نداریم و چنین تغییری نکرده‌ایم”.

این در حالی است که هفته‌نامه نیوزویک از مقامات پنتاگون نقل می‌کند که به نیروهای آمریکایی در افغانستان دستور داده شده که تقریبا تمام عملیات جنگی تهاجمی علیه طالبان را محدود نمایند و مسئولیت مشوره‌دهی خود را برای نیروهای امنیتی افغانستان کاهش دهند.

 مقامات آمریکایی به نیوزویک گفته‌اند که این میزان بستگی به شرایط و وضعیت موجود خواهد داشت.

این درحالی است که بر اساس گزارش روزنامه واشنگتن‌پست، توافق بین واشنگتن و طالبان منجر به پذیرش رقم نهایی ۸ الی ۹ هزار سرباز شده است. نیروهای باقی‌مانده آمریکایی مسئولیت پشتیبانی یا انجام عملیات‌های هوایی، آموزش نیروهای ویژه افغانستان و انجام عملیات ضد تروریستی را به عهده خواهند گرفت.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2019/08/13/us-troops-in-afghanistan-have-rejected-the-curtailment-of-anti-taliban-military-operations/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading