بازتاب نیوز

جمعیت هلال احمر افغانی: ۷۰ کودک برای تداوی به آلمان فرستاده می‌شوند

٢٣ اسد ١٣٩٨ خبر تلویزیون یک

2019-08-14 | 28 دقيقه پيش

دهکده صلح آلمان، هفتاد تن از کودکانی را که به بیماری‌های سوختگی شدید و استخوان‌شکن رو به‌رو می‌باشند، برای تداوی به آلمان می برند.

روزنه‌ای امید به سوی یک آینده بهتر، برای کودکان که بیماری‌های سوختگی و استخوان شکن، دنیای کودکانه‌شان را مدت‌هاست پریشان کرده اند.

مسوولان اداره جمعیت هلال احمر افغانی دیروز سه شنبه در یک نشستی اعلان کردند که ۷۰ کودک مبتلا به مرض‌های سوختگی شدید و استخون شکن را به آلمان می‌فرستند.

نیلاب مبارز سکرتر جنرال جمعیت هلال احمر افغانی گفت که این کودکان از جمله کسانی اند که خانواده‌های شان به دلیل مشکل‌های اقتصادی قادر به تداوی آنها نیستند و یا هم زمینه تدوای برای آنها در کشور مهیا نمی‌باشند.

آقای نیلاب مبارز همچنان افزود که تداوی این کودکان در آلمان شش ماه را در بر می‌گیرد و تمام هزینه‌های‌شان از سوی دهکده صلح آلمان پرداخته می‌شود.

برخی از باشندگان ولایت‌های غزنی، هرات وپکتیا می‎‌گویند، از اینکه زمینه برای تداوی خانواده‌ها وکودکان‌شان در بیرون از کشور فراهم شدهاند و آنان سلامتی‌شان را باز می یابند خوشحال اند.

دهکده صلح آلمان که یک نهاد خیریه است، بیش از بیست سال است که با اداره جمعیت هلال احمر افغانی همکاری می‌کند و تا کنون بیش از چهار هزار کودک را که با بیماری های سوختگی شدید و استخوان‌شکن دست و پنجه نرم می‌کنند، تداوی کرده است.

1TVNews.af

لینک اصلی: http://www.1tvnews.af/fa/news/afghanistan/39102-2019-08-14-06-51-06

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبر تلویزیون یک

آخرین خبر ها:

Loading