بازتاب نیوز

دو مقام پولیس بامیان به تجاوز جنسی بر یک زن متهم شدند

٢٣ اسد ١٣٩٨ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: دو مقام ارشد پولیس بامیان به تجاوز جنسی بر یک زن در روز دوم عید قربان متهم شده‌اند. محمدصادق مرادی، فرمانده پولیس بامیان می‌گوید، یک زن به پولیس شکایت کرده‌ است که محمدسالم، فرمانده تولی قرارگاه پولیس این ولایت و بصیر بلوچ، فرمانده جلب‌وجذب پولیس بامیان روز دوم عید بر او تجاوز کرده‌اند.

صادق مرادی هم‌چنان گفت این خانم باشنده بامیان است و اکنون در خانه امن به سر می‌برد. او اضافه کرد که به محض شکایت این خانم، هیأتی متشکل از نهادهای مختلف برای بررسی این ادعا تشکیل شده و تاکنون پیش‌رفت در قضیه صورت نگرفته است.

فرمانده پولیس بامیان تصریح کرد که محمدسالم و بصیر بلوچ به سوی کابل فرار کرده‌اند و تلاش‌ها برای بازداشت آن‌ها جریان دارد. او هم‌چنان گفت که یک شخص سوم نیز در شکایت این زن، متهم شناخته شده است. او از این فرد به عنوان رابط نام برد.

این در حالی است که در گذشته نیز مقام‌ها و منسبوبان امنیتی در ولایت بامیان در پیوند به تجاوز جنسی بازداشت شده‌ا‌ند. پولیس بامیان در ماه قوس سال ۱۳۹۶ اعلام کرده بود که معاون فرماندهی پولیس بامیان و یک کارمند امنیت ملی این ولایت را هنگام تجاوز بر یک زن بازداشت کرده‌اند.

لینک اصلی: https://8am.af/two-bamyan-police-officials-were-charged-with-raping-a-woman/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading