بازتاب نیوز

مرکل از نجات مهاجران در مدیترانه دفاع کرد

٢٤ اسد ١٣٩٨ دويچه وله

به گزارش گروه رسانه‌یی «شبکه تحریریه آلمان» که به روز سه شنبه نشر شده است، مرکل در برنامه ای در شهر اشترالزوند در ایالت مکلنبورگ فورپومرن گفته است: «نجات دریایی یک رهنمود انسانیت است.»

مرکل تاکید کرد: «همیشه فقط فقیرترین و ضعیف‌ترین ها به سوی ما نمی آیند. ما با کشورهای افریقایی صحبت می کنیم، که در کدام بخش می توانیم کمک کنیم. ما نمی خواهیم از قاچاقبران و قاچاقچیان حمایت کنیم.»

صدر اعظم آلمان گفته است: «اگر وضعیت افریقا باثبات نباشد، این موضوع همیشه وجود خواهد داشت. چرا که ما با هم در ارتباط هستیم و همین طور نیز باقی خواهد ماند.»

در حال حاضر چندین کشتی نجات سازمان های امدادی خصوصی در مدیترانه فعالیت دارند تا پناهجویان را در هنگام مواجهه با حالت اضطرار کمک کنند. از جمله سازمان «داکتران بدون مرز» و کشتی نجات «اوشین وایکینگ» از سازمان موسوم به «اس او اس مدیترانه» و سازمان امدادی اسپانیایی «اوپن آرمز» در این بخش فعالیت می کنند. آنها مشترکا بیش از ۵۰۰ پناهجو را نجات داده اند و منتظر جواز لنگر انداختن در یک کشور اروپایی اند. 

آلبوم عکس از آرشیف

 • کشتی سازمان غیردولتی مهاجران را در مدیترانه نجات می‌دهد از زمان نخستین عملیات نجات

  به تاریخ ۳۱ مارچ، در حدود ساعت ۳۰: ۱۰ صبح روز یکشنبه، مرکز هماهنگی نجات بحری ایتالیا به سرنشینان کشتی جستجو و نجات اکواریوس پیام فرستاد که سرنشینان یک قایق رابری در آب های بین المللی در خطر غرق شدن هستند. کارمندان سازمان غیردولتی «اس او اس، مدیترانه»، داکتران بدون مرز و پرسونل بحری و تکنیکی سرنشینان کشتی اکواریوس هستند.

 • کشتی سازمان غیردولتی مهاجران را در مدیترانه نجات می‌دهد سرنشینان وحشت زده قایق

  اکواریوس با سرنشینان قایق رابری در آب های بین المللی حدود ۰۰: ۱۱ صبح تماس گرفت. مدت کوتاهی پس از آن، هماهنگ کننده ارشد (اس او اس مدیترانه) توسط مرکزهماهنگی نجات بحری ایتالیا مطلع شد که گارد ساحلی لیبیا رهبری عملیات نجات را به دست می گیرد. هنگامی که سرنشینان قایق رابری با ترس و وحشت دست تکان می دادند، به کشتی اکواریوس دستور داده شد که آماده انجام ماموریت باشد.

 • کشتی سازمان غیردولتی مهاجران را در مدیترانه نجات می‌دهد دستانی که به کمک می شتابند

  دو ساعت بعد و در حالی که اثری از اعضای گارد ساحلی لیبیا نبود، اکواریوس توانست مرکز هماهنگی نجات بحری ایتالیا و گارد ساحلی لیبیا را متقاعد کند که بگذارد وارد عمل شود و اطفال، زنان و خانواده ها را نجات دهد. آن ها ۳۹ فرد ضعیف و زخمی را از قایق خارج کردند، اما مجبور شدند که ۸۰ تا ۹۰ مرد در قایق رابری را به گارد ساحلی لیبیا واگذار کنند. کشتی اکواریوس ظرفیت حمل ۵۰۰ فرد نجات یافته را دارد.

 • کشتی سازمان غیردولتی مهاجران را در مدیترانه نجات می‌دهد همه به همراه هم در یک قایق

  سیلوی، پرستار از سازمان داکتران بدون مرز در قایق سریع السیر نجات حضور داشت. پرسونل حاضر در این قایق، آن دسته از سرنشینان قایق رابری را که نیاز به کمک طبی داشتند یا بسیار آسیب پذیر بودند به کشتی انتقال دادند. پرسونل کشتی اکواریوس در طول سه ماموریت، ۲۹۲ تن از بیش از ۲۰ کشور را نجات دادند که بیشتر آن ها از افریقای سیاه هستند. در برخی از آن ها نشانه های کم شدن آب بدن، خستگی شدید و ضعف مشهود بود.

 • کشتی سازمان غیردولتی مهاجران را در مدیترانه نجات می‌دهد بازی و شوخی

  در حالی که والدین در عرشه کشتی استراحت می کنند، فرانسوا، یکی از اعضای سازمان داکتران بدون مرز، کمی با کودکان تازه رسیده بازی می کند. به آن هایی نجات یافته اند، این امکان داده می شود که با پرسونل کشتی ارتباط نزدیک برقرار کنند و در محیط امنی که هستند، حرف های شان را بدون هیچگونه ترس و تشویشی بزنند.

 • کشتی سازمان غیردولتی مهاجران را در مدیترانه نجات می‌دهد معاینات صحی

  داکتر دن از کالیفرنیا آوارگان تازه رسیده را معاینه می کند تا ببیند که آیا کسی به کمک های صحی عاجل نیاز دارد یا نه. نجات یافتگان همین که پایشان به ایتالیا برسد، توسط پرسونل طبی معاینه می شوند.

 • کشتی سازمان غیردولتی مهاجران را در مدیترانه نجات می‌دهد محافظت از کودکان

  همانطور که کشتی به حرکتش بر روی آب ادامه می دهد، تئو، یکی از اعضای تیم (اس او اس مدیترانه)، طفلی را که یک روز پیش نجات یافته است، در بغل خود گرفته و نوازش می کند. او گفت: «...این وظیفه ما است که جان اشخاصی را که به خطر افتاده اند، نجات دهیم». تئو ادامه داد: «ما همه دیروز گریه کردیم. یک نوزاد و چندین طفل این جا در کشتی بودند و ما به برخی از زنان کمک کردیم. ...».

 • کشتی سازمان غیردولتی مهاجران را در مدیترانه نجات می‌دهد شکرگزاری

  هنگامی که اکواریوس به شهر مسینا واقع در جزیره ایتالیایی سیسیلی نزدیک می شود، بسیاری از زنان نجات یافته به زبان های انگلیسی و فرانسوی به خواندن سرودهای مذهبی آغاز می کنند و از خداوند به خاطر عبور بی خطر از بحیره مدیترانه شکرگزاری می کنند.

 • کشتی سازمان غیردولتی مهاجران را در مدیترانه نجات می‌دهد مهاجران در خشکه

  فرانسوا شخصا به ۲۹۲ مرد، زن و طفلی که نجات داده شده اند، کمک کرده است. او می‌گوید: «کار من از نظر احساسی بسیار دشوار است. چون زمانی که آخرین فرد پایش به خشکی رسید، کار من تمام شد. من فقط توانستم همه را صدا بزنم و بگویم که عملیات نجات موفقانه به پایان رسیده است و بعد احساس خالی بودن کردم».

 • کشتی سازمان غیردولتی مهاجران را در مدیترانه نجات می‌دهد بوسه سپاسگزاری

  این افراد خوشبخت خود را به اروپا رسانده اند. براساس آمار سازمان های غیردولتی بین المللی، حدود ۷۵۰ هزار و ۹۰۰ هزار مهاجر و پناهجو در لیبیا گیرمانده اند. مراکز بازداشت مهاجران در این کشور را سازمان ملل غیربشری خوانده است. برای بسیاری فقط یک راه نجات مانده است: تلاش برای عبور از یکی از مرگبارترین دریاها در قایق های رابری که بیشتر به دام های مرگبار شناور شباهت دارند.


 کمیسیاریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد «UNHCR» روز سه شنبه از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست که این انسان ها را بپذیرند.

 وینسنت کوچِتِل، فرستاده ویژه کمیسیاریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد به مدیترانه مرکزی در ژنیو گفته است که بسیاری از پناهجویان در کمپ های لیبیا از سوء استفاده و خشونت رنج می برند و آنها نیاز به کمک های بشری و حمایت بین المللی دارند.

(Pa/ af (epd

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/%D9%85%D8%B1%DA%A9%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D8%AC%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%B9-%DA%A9%D8%B1%D8%AF/a-50018822?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading