بازتاب نیوز

آزادی خلیل‌الله فیروزی؛ نبیل: فیروزی در بدل ۳۰ میلیون دالر کمک به اشرف غنی آزاد شده است

٢٣ اسد ١٣٩٨ خبرنامه

ارگ ریاست جمهوری رهایی خلیل‌الله فیروزی، از سهام‌داران کابل‌بانک و از عاملان پرونده اختلاس و بحران مالی این بانک را به دستور محمداشرف غنی از زندان تأیید کرده است.

روزنامه ۸ صبح با بیان این خبر گفته که آقای فیروزی ۱۰ روز پیش از زندان آزاد شده و به خانه‌اش منتقل شده است. پیش از این گزارش‌های تأیید نشده‌ای در مورد آزادی خلیل‌الله فیروزی منتشر شده بود.

صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری امروز(چهارشنبه، ۲۳ اسد) نیز با تأیید این خبر به روزنامه ۸صبح گفته که آزادی خلیل‌الله فیروزی تحت شرایط و براساس پیشنهاد یک کمیسیون حکومتی متشکل از نهادهای مختلف صورت گرفته است.

به گفته صدیقی، خلیل‌ فیروزی بیمار است و کمیسیون متشکل از نهادهای مختلف حکومتی پس از بررسی وضعیت صحی خلیل‌الله فیروزی و مشوره حقوقی با وزارت عدلیه پیشنهاد کرده که فیروزی از زندان آزاد و در خانه‌اش تحت نظارت قرار بگیرد. این کمیسیون هم‌چنان تعهدات مالی فیروزی را بررسی کرده و آن را مثبت خوانده است.

وی افزوده که خلیل‌الله فیروزی تحت شرایط سخت و نظارت دادستانی کل و امنیت ملی قرار دارد و هر ۱۵ روز هیأت تحقیق و امنیت ملی از او تحقیق و نظارت می‌کنند.

به گفته صدیقی، خلیل‌الله فیروزی اکثریت دوران محکومیتش را در زندانی سپری کرده و تنها یک سال از زمان حبس او باقی مانده است.

این درحالی است که خلیل‌الله فیروزی در پیوند به پرونده بحران کابل‌بانک، از سوی دادگاه عالی به جرم پول‌شویی و اختلاس به ده سال زندان و پرداخت جریمه محکوم شده بود.

هم‌چنان شیرخان فرنود، رییس پیشین کابل‌بانک نیز به همین جرم به ده سال زندان و پرداخت جریمه محکوم شده بود که سال گذشته در زندان درگذشت.

در همین حال، رحمت‌الله نبیل از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری و رییس پیشین امنیت ملی در توییتی گفته است که آقای فیروزی در بدل پرداخت ۳۰ میلیون دالر برای هزینه کارزارهای انتخاباتی محمداشرف غنی از زندان آزاد شده، اما سخنگوی ریاست جمهوری این ادعای آقای نبیل را بی‌بنیاد می‌خواند.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2019/08/14/khalilullah-nabil-firuzi-abandoned-in-exchange-of-30-mn-dollars/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading