بازتاب نیوز

موارد با اهمیت؛ ۴ نکته از گزارش بازرس کل وزارت دفاع آمریکا در باره وضعیت موجود هوانیروی افغانستان

٢٣ اسد ١٣٩٨ خبرنامه

براساس گزارش جدید دیده بان پنتاگون، مأموریت فرماندهی آموزش و مشاوره نیروهای هوایی در افغانستان به رهبری ایالات متحده ممکن است که نیروهای افغان را به طور موثر آموزش نداده تا حملات هوایی را به تنهایی انجام دهند.

ناتوانی نیروهای هوایی

بازرس کل وزارت دفاع آمریکا در گزارشی که به تاریخ ۱۲ آگست منتشر شده، خاطرنشان نموده که ناتوانی افغان ها در انجام حملات هوایی این خطر را افزایش می دهد که واحدهای نیروهای ملی و دفاعی افغان، در مناطق بدون میدان های هوایی یا زمینه فرود هلیکوپتر، از اکمالات اساسی برخوردار نشوند.

خطر افزایش تلفات 

علاوه بر این، عدم توانایی افسران رابط هوانیرو برای اجرای حملات می تواند به افزایش مأموریت های ناموفق هوایی به زمینی منجر شود و همچنین باعث افزایش خطر تلفات غیرنظامیان نیز گردد.

سهل انگاری در روند آموزش دهی

دیده بان وزارت دفاع امریکا اضافه کرده که فرماندهی آموزش و مشاوره نیروهای هوایی اطمینان این را نداده که برنامه درسی تهیه شده برای افسران رابط با نیروهای هوایی افغانستان که توسط قراردادی ها آموزش می بینند، به اندازه کافی کامل و با جزییات بوده است.

توصیه بازرس کل

بازرس کل وزارت دفاع آمریکا توصیه کرده که برای آینده، فرماندهی هوایی ناتو و فرماندهی آموزش و مشاوره نیروهای هوایی در افغانستان با تدوین طرحی با اهداف و نقاط عطف ویژه برای سنجش توانایی ها، آموزش به نیروهای هوایی افغان را بهبود بخشند.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2019/08/14/4-points-from-the-pentagon-report-about-afghanistan-airforces/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading