بازتاب نیوز

تاکید اتحادیه اروپا بر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان

٢٤ اسد ١٣٩٨ جمهور نیوز

اتحادیه اروپا به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان تاکید کرده و این روند را سرنوشت ساز خوانده است.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ نمایندگی اتحادیه اروپا در کابل، امروز پنج‌شنبه(24 اسد) تاکید کرده است که انتخابات ریاست جمهوری باید به وقت و زمانیکه قبلاً از سوی کمیسیون انتخابات اعلام شده برگزار شود.

نمایندگی اتحادیه اروپا در صفحه تویتر خود گفته که برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، در پهلوی اینکه یک زعامت تعیین می‌شود، دفاع از ارزش‌های این کشور نیز می‌باشد.

این اتحادیه، برگزاری انتخابات را یک فرصت جدید برای افغانها دانسته تا رهبری و زعامت مشروع کشور را بر بنیاد اصول دموکراسی برگزینند.

این در حالی است که برخی شایعاتی وجود دارد که در روند مذاکرات صلح امریکا با طالبان، انتخابات ریاست جمهوری بار دیگر به تعویق می‌افتد و مذاکرات رسمی صلح میان دولت افغانستان و طالبان آغاز می‌شود.

گفته شده که دولت امریکا نیز بر این تلاش است تا انتخابات ریاست جمهوری افغانستان پس از توافق صلح در این کشور برگزار شود تا گروه طالبان نیز در آن سهم گیرد.

اما؛ ارگ ریاست جمهوری بر برگزاری انتخابات به تاریخ ششم میزان تاکید کرده است.

سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری (سه شنبه، 22، اسد) اعلام کرد که دولت افغانستان پس از انتخابات با گروه طالبان مذاکره خواهد کرد.

رییس جمهور غنی نیز در پیام عیدی خود بر برگزاری انتخابات تاکید ورزیده و گفته که حکومت وحدت ملی در روزهای پایانی دوره کاری خود قرار دارد و نمی‌تواند در مورد مهم صلح تصمیم بگیرد.

خبرگزاری جمهور- کابل

لینک اصلی: http://www.jomhornews.com/fa/news/119424/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از جمهور نیوز

آخرین خبر ها:

Loading