بازتاب نیوز

افغانستان دومین کشور خطرناک برای امدادگران است

٢٤ اسد ١٣٩٨ خبرگزاری افق

یافته‌های سازمان امدادی «مراقبت» نشان می‌دهد که در هشت ماه نخست سال ۲۰۱۹ حدود ۷ کارمند امدادرسان در افغانستان کشته شده و این کشور جایگاه دومین کشور خطرناک برای امدادگران را به‌خود اختصاص داده‌است.

این سازمان روز چهارشنبه، ۲۳ اسد با نشر گزارشی اعلام کرد که در سال جاری حدود ۵۷ کارمند امدادرسانی در سراسر جهان کشته شده‌اند که شامل ۱۸ تن در سوریه، هفت تن در افغانستان، پنج تن در کانگو، پنج تن در یمن و باقی در دیگر کشورهای درگیر جنگ است.

در این گزارش همچنین از وجود تهدیدات علیه کارمندان سازمان‌های امدادرسانی در افغانستان ابراز نگرانی شده‌است.

گزارش سازمان بین‌المللی مراقبت افزوده که در نتیجه انفجار یک بمب در دفتر همجوار این سازمان در کابل، به تاریخ هشتم ماه می، سه کارمند سازمان امدادی Care در افغانستان جان باختند.

در فهرست ۱۵ کشور خطرناک برای امدادگران که از سوی این سازمان منتشر شده، سوریه در درجه اول قرار گرفته‌است. افغانستان با ۱۸۲ رویداد خطرناک و هفت قربانی از میان امدادگران، در درجه دوم خطرناک‌ترین کشورها برای امداگران جا گرفته‌است.

به ترتیب آن کانگو با ۷۳ رویداد و ۹ کشته در درجه سوم و یمن با ۵۴ رویداد و شش کشته در درجه چهارم قرار گرفته‌اند. در این فهرست کشور پاکستان با ۱۱۵رویداد و یک کشته در جایگاه پانزدهم قرار گرفته‌است.

لینک اصلی: https://ufuqnews.com/archives/119007

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading