بازتاب نیوز

یک فرد مسلح در فلادلفیای امریکا شش پولیس را زخمی کرد

٢٤ اسد ١٣٩٨ دويچه وله

ائریک گریپ، یک افسر پولیس از طریق تویتر گفته است که بعد از ساعت ها مقاوت، فرد مهاجم از جانب پولیس دستگیر شده است.

تصاویر تلویزیونی نشان می دهند که چگونه این مهاجم مسلح با دستان بلند از منزلی بیرون می شود و خود را به پولیس تسلیم می کند. پیش از این، مقامات در محل رویدا چندین بار تلاش کرده بودند تا با فرد مظنون تماس برقرار کنند. اما این مرد نه به تماس تیلفونی و نه هم به درخواست از طریق بلندگو پاسخ می داد.

تصاویر تلویزیونی یک عملیات گسترده پولیس با کارمندان بی شمار از جمله نیروهای ویژه مسلح را با لباس های محافظتی نشان می دهند. روزنامه امریکایی "Philadelphia Inquirer " از دو مظنون سخن گفته است. افسران مجروح پولیس به شفاخانه انتقال داده شده اند. براساس اطلاعات موجود، آنها را خطر حیاتی تهدید نمی کند. جیم كنی، شهردار فلادلفیا این امر را تأیید کرده و گفته است که او با همه افسران پولیس که مجروح شده اند، صحبت کرده است.

مرد مهاجم خودش را در خانه ای در منطقه نیک تاون-تیوگا پنهان کرده بود. یکی از ساکنان محل به رسانه تلوزیونی " ای بی سی ۶" گفته است که صدای حداقل ۱۰۰ شلیک را شنیده است. در مورد پس زمینه این رویداد هنوز چیزی گفته نشده است. رئیس پولیس گفته است که این قضیه مربوط به یک عملیات علیه قاچاقبران مواد مخدر می شود. او در ادامه گفته است که زمانی که مأموران پولیس در منطقه آمدند، بالای شان شلیک گردیده است. همچنین دو تن از افسران پولیس در خانه فرد مهاجم گیر مانده بودند و بالاخره پولیس موفق گردید آنها را نیز آزاد کند.

ترامپ اوضاع را از باشگاه گلف تحت نظر دارد

کاخ سفید در این میان اعلام کرده است که به دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا به طور مختصر اطلاع داده شده است و او وضعیت را تحت نظر دارد. ترامپ هفته روان میلادی را در یکی از باشگاه های گلف خود در ایالت نیوجرسی می گذراند.

این واقعه باز هم بحث در مورد قوانین سختگیرانه اسلحه در ایالات متحده را بیشتر خواهد کرد. درست در ابتدای همین ماه میلادی در نتیجه دو حمله مسلحانه در ایالات متحده امریکا، شمار زیادی از انسان ها کشته شدند. در یکی از این حملات که احتمالا با انگیزه نژادپرستانه صورت گرفت، در ال پاسو در تگزاس در مرز مکسیکو، یک مرد ۲۱ ساله، ۲۲ نفر را مورد شلیک قرار داده و به قتل رساند. اندکی پس از آن، یک جوان ۲۴ ساله در دایتون ایالت اوهایو، قبل از آن که توسط پولیس کشته شود، ۹ نفر را به قتل رساند.

nka, af (afp, dpa)

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/%DB%8C%DA%A9-%D9%81%D8%B1%D8%AF-%D9%85%D8%B3%D9%84%D8%AD-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D9%84%D8%A7%D8%AF%D9%84%D9%81%DB%8C%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%B4%D8%B4-%D9%BE%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%B3-%D8%B1%D8%A7-%D8%B2%D8%AE%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D8%AF/a-50036821?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading