بازتاب نیوز

ازبکستان با طالبان درباره اهمیت تفاهم بین‌الافغانی گفتگو کرده‌است

٢٤ اسد ١٣٩٨ خبرگزاری افق

سفیر ازبکستان در کابل می‌گوید که با طالبان در مورد اهمیت تفاهم بین‌الافغانی و حفظ دستاوردهای حکومت افغانستان به‌شمول حقوق بشر و حقوق زنان گفتگو کرده‌اند.

این مطلب را یادگار خواجه شادمانوف؛ سفیر ازبکستان در کابل، امروز پنج‌شنبه، ۲۴ اسد در دیدار با حمدالله محب؛ مشاور امنیت ملی اشرف‌غنی بیان کرده‌است.

بربنیاد اعلامیه شورای امنیت ملی، آقای شادمانوف، اطمینان داده‌است که تمام تلاش‌های کشورش در روشنایی اصول دولت افغانستان و مطابق تعهدات دوجانبه‌ای می‌باشد که کشورش در مورد صلح و همسایگی با افغانستان دارد.

افق را در تلگرام دنبال کنید

حمدالله محب؛ مشاور امنیت ملی آقای غنی نیز در این دیدار از تلاش‌های ازبکستان در راستای تامین صلح قدردرانی کرده‌ و گفته‌است: « افغان‌ها منحیث مالکان و شرکای اصلی این پروسه می‌توانند در مورد آینده خویش تصامیم خوب و مطمئن اتخاذ نمایند.»

پیشتر یک هیأت طالبان به رهبری ملا عبدالغنی برادر؛ معاون سیاسی آن گروه به ازبکستان سفر کرده‌بود.

تصاویری که از این دیدار منتشر شده، نشان می‌دهد که نمایندگان گروه طالبان به‌شکل ویژه از سوی مقام‌های دولت ازبکستان مورد استقبال قرار گرفته‌اند.

وزارت خارجه کشور از شیوه‌ پذیرایی‌ از هیات طالبان از سوی ازبکستان انتقاد کرد و گفت که چنین حرکاتی مذاکرات صلح بین دولت افغانستان و گروه طالبان را تسهیل نمی‌کند.

لینک اصلی: https://ufuqnews.com/archives/119014

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading