بازتاب نیوز

پیکارهای انتخاباتی؛ تلاش‌ها برای جذب اعضای کلیدی دسته انتخاباتی صلح و اعتدال

٢٤ اسد ١٣٩٨ آریانا خبر

 دسته‌های انتخاباتی «ثبات وهم‌گرایی» و «دولت‌ساز» برای جذب اعضای کلیدی دسته انتخاباتی صلح و اعتدال تلاش دارند.

دسته انتخاباتی ثبات و هم‌گرایی به رهبری عبدالله عبدالله، می‌گوید که برای کشانیدن اعضای دسته صلح و اعتدال سرگرم گفت‌وگو با آنان استند و انتظار دارند نتیجه این رای زنی‌ها به نفع شان باشد.

فریدون خزون، سخنگوی این انتخاباتی می‌گوید: “ما در حالت گفت‌وگو هستیم امیدواری ما این است که هرچه زودتر از این گفت‌وگوها یک نتیجه بیرون آید که آن به خیر مملکت باشد.”

با این حال، غفور احمدی جاوید، سخنگوی دسته انتخاباتی دولت ساز، به رهبری محمد اشرف غنی، اظهار می‌دارد که اعضای دسته انتخاباتی شان برای جذب اعضای تکت انتخاباتی صلح و اعتدال کار می‌کنند.

آقای جاوید، بیان می‌دارد: “ما کار می‌کنیم شما می‌بینید که چند روز پیش «سلیمان کاکر» یک عضو برجسته ستاد انتخاباتی صلح و اعتدال به تیم ما پیوستند.”

در همین حال، محمد محقق، معاون دوم دسته انتخاباتی صلح و اعتدال می‌گوید که کارزارهای انتخاباتی این گروه متوقف است و از منحل شدن این دسته خبری نیست و در آینده هرنوع اتفاق ممکن است.

آقای محقق، اظهار می‌دارد: “کارزار انتخاباتی را به دلایل متوقف شد اما تا هنوز این که این تیم را منحل کرده باشیم یا جدا شده باشیم هیچ بحث اش نشده و در آینده ممکن به پیش برویم ممکن راه دیگر را انتخاب کنیم.”

این در حالی است که تا کنون زلمی رسول، یک تن از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری، به سود دسته انتخاباتی دولت ساز در جریان پی‌کارهای انتخاباتی کنار کشید.

در صورت نتیجه دادن رآی‌زنی‌ها میان دسته‌های انتخاباتی دولت ساز و ثبات و همگرایی با دسته انتخاباتی صلح و اعتدال، این می‌تواند دومین گروه انتخاباتی باشند که در زمان کارزارها از چرخه انتخابات بیرون شده اند.

گزارشگر: علی اصغری

لینک اصلی: https://ariananews.af/%D9%BE%DB%8C%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D8%9B-%D8%AA%D9%84%D8%A7%D8%B4%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%B0%D8%A8/?lang=fa

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آریانا خبر

آخرین خبر ها:

Loading