بازتاب نیوز

کمک مالی بریتانیا به حمایت از انتخابات ریاست جمهوری افغانستان

٢٤ اسد ١٣٩٨ خبر تلویزیون یک

2019-08-15 | 45 دقيقه پيش

بریتانیا وعده داده است که ۸ میلیون پوند را به هدف حمایت از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان کمک می‌کند.  هم‌زمان، اتحادیه‌ی اروپا برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری را مهم توصیف کرده و گفته است که این انتخابات  دفاع از مشروعیت و ارزش ها در افغانستان است.

این پول شامل ۴ میلیون پوندی می‌شود که پیش از این برای حمایت از این روند وعده شده بود.

بربنیاد خبرنامه‌ای که امروز پنجشنبه از سفارت بریتانیا به نشر رسیده است خانم الیسون بلیک سفیر بریتانیا در افغانستان گفته است که کشورش از برگزاری انتخابات در افغانستان حمایت می‌کند تا مردم افغانستان بتوانند سهم برحق خود را برای آینده کشورشان ادا کنند.

در خبرنامه به نقل ازخانم الیسون بلیک آمده است: «خرسندم که بریتانیا از طریق فراهم آوری این کمک می تواند از این روند دیموکراتیک حمایت کند.»

بربیناد این خبرنامه، بریتانیا به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری معتبر تاکید کرده و برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه، بدون مداخله مقام‌های دولتی و بدون استفاده از امکانات دولتی به نفع نامزدان مشخص را، یک اصل مهم دانسته است.

از سوی هم، در این خبرنامه برگزاری انتخابات در وقت تعیین شده آن یک گام دیگر در راستای آینده با ثبات و دیموکراتیک برای افغانستان گفته شده است.

بریتانیا وعده کرده است که از نهادهای انتخاباتی برای مدیریت درست انتخابات حمایت می‌کند.

هم‌زمان، نمایندگی اتحادیه‌ی اروپا در کابل هم با تاکید بر برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری، می‌گوید که این انتخابات تنها برای گزینش یک رهبر نیست، بل دفاع و حراست از مشروعیت و ارزش‌ها نیز است.

کمتر از یک و نیم ماه به برگزاری انتخابات سرنوشت‌ساز ریاست‌جمهوری باقیمانده است.
با این وجود، هنوز معاونیت مالی و اداری دبیرخانه‌ی کمیسیون مستقل انتخابات و همچنان دفترهای ولایتی کابل و بدخشان از سوی سرپرست‌ها اداره می شوند.

بر بنیاد گفته‌های حبیب‌الرحمان ننگ رییس دبیرخانه‌ی کمیسیون مستقل انتخابات بنابر کمبود زمان، قرار نیست که تا برگزاری انتخابات به جای این سرپرست‌ها، افراد جدید گماشته شوند.

1TVNews.af

لینک اصلی: http://www.1tvnews.af/fa/news/afghanistan/39116-2019-08-15-10-05-42

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبر تلویزیون یک

آخرین خبر ها:

Loading