بازتاب نیوز

اتحادیه اروپا از صلح پایدار و ارزش‌های مردم‌سالاری و انتخابات در افغانستان حمایت می‌کند

٢٤ اسد ١٣٩٨ خبرنامه

سفیر اتحادیه اروپا مقیم کابل در دیدار با رییس‌جمهور غنی می‌گوید که این اتحادیه از یک صلح پایدار و باعزت، ارزش‌های مردم‌سالاری و انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان حمایت می‌کند.

در یک خبرنامه امرز پنج‌شنبه(۲۴ اسد) ارگ ریاست جمهوری در مورد این دیدار آمده که دو طرف در رابطه به توسعه هرچه بیشتر روابط میان افغانستان و اتحادیه اروپا، روند صلح، انتخابات ریاست جمهوری، مسائل اقتصادی و همکاری‌های دوجانبه گفتگو کرده‌اند.

پییر مایدون، سفیر اتحادیه اروپا در این دیدار گفته است که این اتحادیه به عنوان یک شریک استراتژیک در کنار مردم و حکومت افغانستان باقی خواهد ماند.

رییس‌جمهور غنی نیز صمن قدردانی از تداوم همکاری‌های کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بخش‌های مختلف با افغانستان، از سفیر این اتحادیه بخاطر حمایت از صلح پایدار و باعزت، ارزش‌های مردم‌سالاری و انتخابات ریاست جمهوری، ابراز تشکر کرده و خاطرنشان ساخته که افغانستان با تمام شرکای بین المللی خود به شمول اتحادیه اروپا، خواستار روابط نیک و دائمی است.

این در حالی است که نمایندگی اتحادیه اروپا در افغانستان امروز نیز در یک خبرنامه ضمن تاکید بر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کشور، انتخابات را تنها انتخاب زعیم نه، بلکه دفاع و حراست از مشروعیت و ارزش‌ها در کشور خوانده است.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2019/08/15/european-union-supports-sustainable-peace-and-value-for-the-people-of-afghanistan/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading