بازتاب نیوز

میلر: عملیات نیروهای حمایت قاطع علیه طالبان ادامه دارد

٢٤ اسد ١٣٩٨ خبرنامه

جنرال سکات میلر، فرمانده ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان ضمن اطمینان به مردم کشور، می گوید عملیات‌های آنان در برابر طالبان ادامه دارد و برای کاهش این عملیات‌ها هیچ دستوری دریافت نکرده‌اند.

جنرال میلر امروز پنج شنبه(۲۴اسد) در صحبت با رسانه ها گفت: “نیروهای امریکایی به ادامه کمک‌ها با نیروهای دولتی افغانستان متعهد است و با این نیروها در میدان‌های جنگ همکاری‌های نزدیکی دارد.

این گفته های این جنرال بلندپایه امریکایی در افغانستان در حالی مطرح می شود که پیش از این نشریه نیوزویک گفته بود که نیروهای امریکایی در افغانستان دستور گرفته‌اند تا تقریبا تمامی عملیات‌های نظامی شان را در برابر طالبان محدود سازند.

اما فرمانده عمومی حمایت قاطع ناتو در افغانستان تاکید کرد: “به مشارکت خود با نیروهای دولتی افغانستان متعهد هستیم، هیچ تغییری در پشتیبانی‌های ما در عملیات‌ها از نیروهای دولتی افغانستان به میان نیامده ‌است، ما به گونه بسیار نزدیک با وزیران امنیتی و دفاعی شما کار می‌کنیم و همچنان همراه با نیروهای جنگی شما در میدان‌های جنگ از نزدیک همکاری داریم.”

میلر خاطر منشان ساخت: “ما در انتظار یک برآیند سیاسی هستیم و از نتایج این تصمیم پشتیبانی خواهیم کرد و در آخر روز می‌کوشیم که در این روند منافع ملی امریکا و متحدانش و نیر منافع ملی افغانستان حفظ شود.”

در همین حال، اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی ضمن قدردانی از کمک‌های نیروهای امریکایی در میدان‌های جنگ، از توانمند شدن نیروهای دولتی افغانستان اطمینان داد.

خالد افزود که تاکنون هیچ تغییری در همکاری‌ها میان نیروهای دولتی افغانستان و نیروهای امریکایی در میدان‌های جنگ به میان نیامده‌است.

سرپرست وزارت دفاع همچنان از توجه جدی برای کاهش تلفات غیرنظامیان در کشور خبر داد و تاکید کرد، تلفات غیرنظامیان در ولسوالی زرمت پکتیا نیز بررسی می شود.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2019/08/15/continue-to-provide-firm-counseling-against-the-taliban/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading