بازتاب نیوز

مودی: لغو امتیازهای ویژه‌ کشمیر، سبب بازگشت شکوه و عظمت گذشته در این منطقه خواهد شد

٢٤ اسد ١٣٩٨ خبرنامه

هم‌زمان با فرا رسیدن سالروز استقلال هند، نخست‌وزیر این کشور تأکید می‌کند که لغو امتیازهای ویژه‌ کشمیر، سبب بازگشت شکوه و عظمت گذشته در این منطقه خواهد شد.

نرندرا مودی امروز پنج‌شنبه(۲۴ اسد) در مراسم سالروز استقلال هند در دهلی نو، بار دیگر با دفاع از تصمیمش برای لغو امتیازهای ویژه‌ کشمیر، می‌گوید که در هفتاد سال گذشته، وضعیت ویژه‌ خودمختاری در جامو و کشمیر، سبب تقویت هراس‌افگنی و فساد در این منطقه شده و قشرهای آسیب پذیر جامعه را از داشتن حقوق برابر محروم کرده است.

وی خاطرنشان کرده است: “هند به مبارزه با هراس‌افگنی و افشای آنانی که از هراس‌افگنی پشتیبانی و یا آن را صادر می‌کنند؛ ادامه خواهد داد. هراس‌افگنی مغایر با بشریت است”.

این در حالی است که روز استقلال هند یک روز پس از روز استقلال پاکستان است. روز گذشته عمران خان، نخست وزیر پاکستان در مراسم روز استقلال این کشور به شدت از اقدام هند درباره کشمیر انتقاد کرد و تاکید نمود که تمام مردم پاکستان برای دفاع از کشمیر آماده‌اند.

قرار است فردا جمعه(۲۵ اسد)، شورای امنیت سازمان ملل متحد، به درخواست رسمی پاکستان، در مورد تنش میان دهلی نو و اسلام‌آباد بر سر کشمیر، بحث و گفت‌وگو کند.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2019/08/15/returning-specific-bonus-to-kashmir-will-bring-pride-back-to-the-area/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading